Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Jak pewnie każdy z Was zauważył lata 90-te są teraz bardzo modne. Z każdej strony zalewają nas retro trendy, które przypominają magię tamtych dni! Sama jestem rocznik 91’, więc niewiele pamiętam z tamtych czasów, ale kiedy cofam się do szkolnych lat to przed oczami od razu widzę bransoletki z muliny. Jeżeli jesteście ciekawi jak je zrobić, chcecie poznać podstawy oraz ciekawe wzory to idealnie trafiliście!

Bransoletki przyjaźni,

czyli friendship bracelet to tak naprawdę technika makramowa, a podstaw makramy uczyłam Was niedawno – https://qrkoko.pl/jak-zrobic-bransoletki-makramowe/

Ten tutorial pomoże Wam opanować podstawowe 4 węzły, więc to idealna instrukcja dla początkujących. Dzięki nim kolejne wzory takie jak np. napisy będą dla Was zrozumiałe.

Zapraszam do kursu!

Prosty sposób na bransoletkę przyjaźni ★ TUTORIAL DIY ★ [#12] Kurs tworzenia biżuterii od podstaw

MATERIAŁY

» Mulina

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Można ją dostać wszędzie. Jest tania, ma wiele kolorów i to właśnie z niej najczęściej się wyplata bransoletki przyjaźni. Alternatywą będą różnego rodzaju sznurki, włóczki i wszystko inne co da się zawiązać.

» Nożyczki

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

ostre i precyzyjne. Od razu ułatwiają pracę!

» Agrafka

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Do czegoś trzeba naszą bransoletkę przypiąć. Agrafka jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem, ponieważ można ją przymocować np. do nogawki spodni czy poduszki.

ALTERNATYWNE ZAPIĘCIE

Najczęściej bransoletki przyjaźni wiąże się na dwa warkoczyki. Istnieją jednak alternatywne formy zapięcia i można do nich wykorzystać np. zaciski. Więcej o nich i innych materiałach mówiłam w pierwszej lekcji kursu – https://qrkoko.pl/narzedzia-materialy-tworzenie-bizuterii/

GRAFICZNE OZNACZENIA

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Węzeł prawy

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Węzeł lewy

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Węzeł zwrotny w prawo

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Węzeł zwrotny w lewo

Powyższe 4 węzły spokojnie wystarczą Wam na odkrywanie niezwykłego bogactwa wzorów na bransoletki z muliny. Te, które widzieliście w filmie pochodzą z tej strony:

http://friendship-bracelets.net/

Znajdziecie tam też kilka dodatkowych porad typu: jak dowiązać sznurki, jak wpleść koraliki czy jak zrobić literki. Są tam wzory zarówno damskie jak i męskie, więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

PODSUMOWANIE

Ten tutorial, w którym pokazywałam powstawanie bransoletek przyjaźni krok po kroku pomoże wszystkim osobom początkującym! Uwielbiam instrukcje DIY, które są tak proste, że każdy sobie z nimi poradzi 🙂 Jak sami widzieliście nauka zajmuje niewiele czasu, a efekty widać od razu!

To była ostatnia lekcja z podstawowego kursu, ale wciąż możecie się do niego zapisywać. Niedługo ruszamy z kolejną niespodzianką, ale o niej mówiłam w filmie.

Udanego tworzenia Kurczaki!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link https://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres 🙂 Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku 🙂

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: