Jak zrobić bransoletki makramowe?

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

Oto trzecia lekcja z kursu tworzenia biżuterii od podstaw

Po podstawach teoretycznych możemy przejść do pierwszych bransoletek, które wykonamy od początku do końca.

Zaczniemy od czegoś łatwego – popularnych od wielu sezonów makramowych bransoletek, które będą rządzić i tego lata.

Dzisiaj nauczę Was węzła podstawowego – płaskiego. Bardzo prosty i śliczny. Po kilku modyfikacjach w materiałach można przy jego pomocy stworzyć naprawdę ciekawą i oryginalną biżuterię.

MATERIAŁY

» Sznurki

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

Na filmie korzystałam ze sznurków powlekanych 1mm. To moje ulubione. Mają żywe kolory, są bardzo wytrzymałe i dzięki temu, że ich końce można przytopić łatwo się zakańcza każdą wyplatankę. Są ogólnodostępne i tanie. Jednak wyplatać można z każdego sznurka, jaki macie pod ręką 🙂 Jakiś czas temu wykorzystywało się nawet paracord! Alternatywą do nich są sznurki woskowane (bawełniane), które niestety trzeba w robótkę wpleść lub zabezpieczyć w inny sposób.

Na 1 bransoletkę tym splotem wykorzystuję około 2m sznurka grubości 1mm. Czasami jest to więcej, czasami mniej. Wszystko zależy od projektu. Na początek polecam Wam sznurki, które są okrągłe. Z płaskimi możecie mieć troszkę problemów.

» Koraliki i ozdoby

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

Osobiście najlepiej wyplata mi się z koralikami nie większymi niż 8mm. Najbardziej lubię te okrągłe, które po prostu zawsze dobrze wyglądają na ręce. Najważniejszą rzeczą, jaką musicie sprawdzić jest to czy przez dziurkę koralika przejdzie Wasz sznurek. Reszta zależy już od Waszego gustu. Miksujcie faktury, materiały i nie bójcie się wykorzystywać półfabrykatów metalowych!

GOTOWE PROJEKTY

Jak widzicie materiałów do tych bransoletek nie potrzeba dużo. Można spokojnie wykorzystywać pozostałości po innych projektach i w ten sposób bawić się formą. Wszystko dokładniej omówiłam na filmie, więc poniżej tylko wkleję poszczególne projekty, które sami już potraficie zrobić!

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

PODSUMOWANIE

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki makramowe?

Jeżeli opanowaliście to podstawowe wiązanie to spokojnie możecie szaleć już ze swoimi wizjami. Osobiście uwielbiam nosić cieniutkie makramy na ręce i mieszać je z metalowymi ozdobami. Kurs trwa dalej i przygotowałam dla Was kilka innych opcji sznurkowych bransoletek, ale jeżeli chcecie abym pokazała wam trochę trudniejsze węzły makramowe, które można wykorzystać w biżuterii koniecznie napiszcie mi o tym w komentarzach 😉

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link https://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres 🙂 Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku 🙂

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: