Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

0

Oto dwunasta lekcja z kursu tworzenia biżuterii od podstaw
Aby zapisać się do kursu kliknij w baner poniżej!

Qrkoko.pl - Kurs tworzenia biżuterii od podstaw

 

Jak pewnie każdy z Was zauważył lata 90-te są teraz bardzo modne. Z każdej strony zalewają nas retro trendy, które przypominają magię tamtych dni! Sama jestem rocznik 91’, więc niewiele pamiętam z tamtych czasów, ale kiedy cofam się do szkolnych lat to przed oczami od razu widzę bransoletki z muliny. Jeżeli jesteście ciekawi jak je zrobić, chcecie poznać podstawy oraz ciekawe wzory to idealnie trafiliście!

Agata Garbowska – twórczyni bloga Qrkoko.pl i kanału YouTube QrkokoTV

Od wielu lat Rękodzielnik z zamiłowaniem do szydełkowania i koralikowania. Qrkoko.pl - Agata GarbowskaKurs, który stworzyła pomoże ludziom nauczyć się podstaw tworzenia biżuterii, aranżacji półproduktów oraz komponowania własnych projektów. Jej tutoriale zostały okrzyknięte najlepiej wyjaśnionymi lekcjami w polskim Internecie, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny i zabawny sposób.

 

 

Bransoletki przyjaźni,

czyli friendship bracelet to tak naprawdę technika makramowa, a podstaw makramy uczyłam Was niedawno – http://qrkoko.pl/jak-zrobic-bransoletki-makramowe/

Ten tutorial pomoże Wam opanować podstawowe 4 węzły, więc to idealna instrukcja dla początkujących. Dzięki nim kolejne wzory takie jak np. napisy będą dla Was zrozumiałe.

Zapraszam do kursu!

 

MATERIAŁY

» Mulina

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Można ją dostać wszędzie. Jest tania, ma wiele kolorów i to właśnie z niej najczęściej się wyplata bransoletki przyjaźni. Alternatywą będą różnego rodzaju sznurki, włóczki i wszystko inne co da się zawiązać.

» Nożyczki

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

ostre i precyzyjne. Od razu ułatwiają pracę!

» Agrafka

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

Do czegoś trzeba naszą bransoletkę przypiąć. Agrafka jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem, ponieważ można ją przymocować np. do nogawki spodni czy poduszki.

 

ALTERNATYWNE ZAPIĘCIE

Najczęściej bransoletki przyjaźni wiąże się na dwa warkoczyki. Istnieją jednak alternatywne formy zapięcia i można do nich wykorzystać np. zaciski. Więcej o nich i innych materiałach mówiłam w pierwszej lekcji kursu – http://qrkoko.pl/narzedzia-materialy-tworzenie-bizuterii/

GRAFICZNE OZNACZENIA

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

 

 

Węzeł prawy

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

 

 

Węzeł lewy

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

 

 

Węzeł zwrotny w prawo

Qrkoko.pl - Jak zrobić bransoletki przyjaźni?

 

 

Węzeł zwrotny w lewo

 

 

Powyższe 4 węzły spokojnie wystarczą Wam na odkrywanie niezwykłego bogactwa wzorów na bransoletki z muliny. Te, które widzieliście w filmie pochodzą z tej strony:

http://friendship-bracelets.net/

Znajdziecie tam też kilka dodatkowych porad typu: jak dowiązać sznurki, jak wpleść koraliki czy jak zrobić literki. Są tam wzory zarówno damskie jak i męskie, więc każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

PODSUMOWANIE

Ten tutorial, w którym pokazywałam powstawanie bransoletek przyjaźni krok po kroku pomoże wszystkim osobom początkującym! Uwielbiam instrukcje DIY, które są tak proste, że każdy sobie z nimi poradzi :) Jak sami widzieliście nauka zajmuje niewiele czasu, a efekty widać od razu!

To była ostatnia lekcja z podstawowego kursu, ale wciąż możecie się do niego zapisywać. Niedługo ruszamy z kolejną niespodzianką, ale o niej mówiłam w filmie.

Udanego tworzenia Kurczaki!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link http://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres :) Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku :)

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę ;) Powodzenia!

 

 

.