Prosty sposób na idealne gronka

Qrkoko.pl - zawieszka gronka prosty sposób

Zawieszka gronka – prosty pomysł na niebanalną biżuterię!

Zawieszka gronka idealnie odświeży każdą biżuterię. Najbardziej lubię je nosić jako naszyjniki czy breloczki, ale jeżeli użyje się lekkich koralików to można spokojnie zrobić takie kolczyki!

Jest kilka sposobów na zrobienie idealnych gronek w biżuterii. Każdy Twórca prędzej czy później znajdzie swój ulubiony 🙂 Zawieszka gronka rozkochuje w sobie wielu! 

Jak się za to zabrać?

Dzisiaj pokażę Wam jeden z łatwiejszych patentów na uzyskanie tego pięknego efektu. Czyż to nie przepiękna zawieszka gronka?

MATERIAŁY

» Narzędzia

Qrkoko.pl - zawieszka gronka prosty sposób

Przede wszystkim będziemy potrzebować bocianków i cążek. Poradzimy sobie bez szczypiec, ale ta dwójka, którą używałam na filmie jest konieczna. Więcej o narzędziach pisałam tutaj – https://qrkoko.pl/narzedzia-materialy-tworzenie-bizuterii/

» Szpilki

Qrkoko.pl - zawieszka gronka prosty sposób

Są bazą naszego gronka. Potrzebujemy jednej dłuższej, która będzie naszym rdzeniem i od kilku do kilkunastu krótszych, których będziemy potrzebować do mniejszych koralików.

» Koraliki

Tutaj jak zwykle jest dowolność 🙂 Dla najlepszych efektów polecam użyć jednego dużego koralika, w dowolnym kształcie, który będzie podstawą.

Qrkoko.pl - zawieszka gronka prosty sposób

Drobne koraliki najlepiej dobierać według gustu. Z doświadczenia wiem, że jeżeli będą one mniejsze niż 4mm to wykręcenie loopa, czyli oczka może być zbyt trudne na początek 🙂

Qrkoko.pl - zawieszka gronka prosty sposób

Jak było widać na filmie, ja używałam większych i mniejszych koralików, w różnych kolorach. Wszystkie dodatkowe ozdoby takie jak czapeczki, przekładki i inne zależą już od Was.

PODSUMOWANIE

Takie gronka są najłatwiejsze i idealne na początek, ponieważ robi się je szybko, a ewentualne niedociągnięcia i tak są niewidoczne. Gotową ozdobę można zawiesić na łańcuszku, sznurku, rzemieniu czy nawet zrobić z niej breloczek 🙂 Zawieszka gronka to projekt, który uwielbiają początkujący!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link https://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres 🙂 Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku 🙂

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: