Wiklina papierowa – jak skręcać rurki? [TUTORIAL NA TUTKI]

Qrkoko.pl - Wiklina papierowa - jak skręcać rurki?

Jak skręcać rurki?

Jak skręcać rurki z papieru, czyli „tutki”? To podstawowy materiał, którym później wyplata się kosze w technice zwanej wikliną papierową 🙂 Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do koszy! Widziałam całe meble, torebki, pudła, a nawet karnisze wyplecione z tutek!
Sama tonę w morzu ulotek, które wciskają mi na mieście i skutecznie wsuwają pod wycieraczkę. Czasami nawet moja skrzynka pocztowa się od nich nie domyka. Taki SPAM w prawdziwym świecie 😉 Wiklina papierowa to idealny sposób aby je wszystkie zupcyklingować.
Wiele osób chce zacząć z tą techniką, ale nie wie jak skręcać rurki tak, aby były trwałe i się nie rozkręcały.
Dzisiaj pokażę, aż DWA moje ulubione sposoby na skręcanie rurek z ulotek! Jedną z nich pokazała mi osoba, która żyje z wikliny papierowej od wielu lat!

Czego nam potrzeba?

Jak skręcać rurki, kiedy się nie ma materiałów?

Qrkoko.pl - Wiklina papierowa - jak skręcać rurki?

Na szczęście tak jak jak wspomniałam wcześniej, dosłownie toniemy w materiałach. Znajdź w domu ostre nożyczki, klej (nada się zwykły klej szkolny) i… ulotkę! To nie musi być specjalny papier. Zwykłe ulotki z supermarketów czy gazetki rozdawane na mieście idealnie nadają się do pierwszych prób. A do tego zużywamy śmieci, które nam zalegają 🙂 Po prostu same plusy!

Wiklina papierowa - jak skręcać rurki? ★TUTORIAL NA TUTKI★

Łapcie za papier i skręcajcie!

PAPIEROLOGIA STOSOWANA

To żadna tajemnica, że uwielbiam tworzyć z papieru 🙂 Jeżeli zajrzysz do mojego działu DIY to znajdziesz tam kilka nowych pomysłów! Może zainteresuje Cię zrobienie własnej torby?

>Kliknij, aby przejść do wpisu<<

Qrkoko.pl - Wiklina papierowa - jak skręcać rurki?
A może marzy Ci się nigdy niewiędnąca róża? Robi się ją bardzo prosto, a wszystkie materiały masz już w domu!

Kliknij, aby przejść do wpisu<<

Qrkoko.pl - Wiklina papierowa - jak skręcać rurki?

Z papieru można wyczarować prawdziwe cuda, a materiały często dosłownie leżą na ulicy! To jeden w moich ulubionych materiałów, który świetnie współpracuje. Najczęściej wykorzystuję „śmieci”, właśnie takie jak ulotki czy gazetki. Tobie też to polecam! Nie tylko wyszalejesz się twórczo, ale zrobisz też dobrą rzecz dla środowiska 🙂
Jeżeli chcesz, abym nagrała coś jeszcze z papierem w roli głównej to koniecznie daj mi o tym znać w komentarzu! Sama mam głowę pełną pomysłów, może nasze się pokrywają? 😉


Zobacz wszystkie tutoriale: