Corner to corner po polsku! Szydełkowanie techniką C2C

Corner to corner

rozszerzanie, dodawanie kolorów i zmniejszanie w C2C!

Corner to corner nie jest skomplikowaną techniką, ale warto dowiedzieć się jak się szydełkuje metodą C2C 🙂
Tak jak Wam obiecałam, ten sezon kursu nie będzie tylko dotyczyć maskotek. Weźmiemy się też za szydełkowych celebrytów, którzy rozgrzewają fora dziewiarskie za oceanem.
Jednym z nich jest szydełkowanie metodą „Corner to corner” czyli po prostu „z rogu do rogu”. Na filmie dokładnie pokazuję jak to zrobić. Jeżeli opanowaliście robienie słupków i oczek łańcuszka to sobie poradzicie.
Jeżeli jednak potrzebujecie przypomnienia to zapraszam do przypomnienia sobie podstaw:

>>PODSTAWY SZYDEŁKOWANIA – SZYBKIE PRZYPOMNIENIE<<

To lekcja z kursu szydełkowania
Jeśli chcesz się do niego zapisać kliknij w obrazek poniżej.

Kurs Szydełkowania - Qrkoko

C2C – co musisz wiedzieć?

Corner to corner to metoda, która pozwala w łatwy i szybki sposób szydełkować kwadratowe elementy. Idealne na koce, poszewki czy większe projekty. Tak jak wspomniałam – bazuje na słupkach i oczkach łańcuszka. Chociaż prosiliście o taką lekcję wcześniej, to jest to projekt troszkę trudniejszy, ponieważ często obraca się w nim robótkę. Jednak jest możliwy do opanowania i bardzo przyjemny w pracach!
Najczęściej wykorzystuje się go do szydełkowania kolorowych wzorów np. postaci z bajek. Wtedy możecie zaprojektować swój wzór na zwykłej kartce papieru w kratkę.
Zaczynamy od dolnego lewego rogu, a kończymy na górnym prawym. To znaczy, że nie szydełkujemy rzędami, a po skosie. Brzmi strasznie? Na szczęście tylko brzmi!A! Można tak też szydełkować prostokąty 🙂 Jednak dzisiaj skupimy się na kwadracie. Przygotuj się na solidną dawkę wiedzy, ponieważ nie tylko nauczysz się jak robić C2C, ale pokażę Ci jak zmieniać w nim kolory oraz jak go zmniejszać!
Możesz skorzystać z mojego wzoru, który znajdziesz poniżej, albo zaprojektować coś swojego.

Qrkoko.pl - Corner to corner po polsku! Szydełkowanie techniką C2C

C2C- czego potrzebujesz?

Qrkoko.pl - Corner to corner po polsku! Szydełkowanie techniką C2C

Qrkoko.pl - Corner to corner po polsku! Szydełkowanie techniką C2C

Corner to corner jak każda inna technika szydełkowa wymaga oczywiście włóczki. Przygotuj sobie kilka kolorów. U mnie będzie to szare tło, różowe serduszko i czarna obwoluta, dorzuciłam też białe fragmenty. Mój kwadrat ma 23×23 kratki, ponieważ tylko tyle wystarczy, aby nauczyć Cię techniki, więc ilość włóczki dostosuj do swoich potrzeb.

Oczywiście potrzebujesz też szydełka. Do metody Corner To Corner wybieram takie szydełko jakie poleca mi banderola.

Nie wiesz jak odczytać banderolę? To nic. Tutaj znajdziesz całą lekcję o tym:

>>JAK CZYTAĆ BANDEROLE?<<

Nie wiesz na jaką włóczkę się zdecydować? Uniwersalna będzie bawełna, która nada się też na kocyk dziecięcy! Ja właśnie z niej korzystam. Jeżeli planujesz tylko trening to możesz szydełkować na czymkolwiek. Pamiętaj tylko, że przy kilku kolorach warto wybrać włóczki odpowiadające sobie grubością.


Zapraszam do nauki!

Corner to corner po polsku! Szydełkowanie krok po kroku techniką C2C ❤


C2C – szybka powtórka!

  • W technice corner to corner każdy z kwadratów składa się z 4 słupków. ALE jeden z nich będzie zawsze zastąpiony oczkami łańcuszka. Więc 1 kwadrat = 3 oczka łańcuszka (liczone jako 1 słupek) + 3 słupki.
  • Kwadraty łączymy z innymi 1 oczkiem ścisłym.
  • Brzegowy (dodawany) kwadrat na początku robimy aż z 6 oczek łańcuszka. 3 z nich to nasz słupek, pozostałe 3 to podstawa, na której będą pozostałe słupki.
  • Podczas zmniejszania robótki nie robimy już 6 oczek łańcuszka. Zamiast tego górę kwadratu obchodzimy oczkami ścisłymi. Jeżeli brzmi to skomplikowanie to wróć do tego momentu w filmie – łatwiej to pokazać niż powiedzieć 🙂 
  • Nowy kolor najlepiej dodać w momencie łączenia dwóch kwadratów. Nie obejdzie się bez wszycia końcówek, ale w ten sposób dodatkowo zabezpieczamy nić. Czasami widziałam, porady, w których dziewiarki chowały końcówki w słupkach i pracowały na wielu niciach jednocześnie. Sama taki sposób odradzam. Dlaczego? Naprężenie może się różnić przez co, jeżeli planujesz zrobić kocyk, całość może wyjść sztywna.
  • Końcówki z dodawania kolorów najlepiej chować po 1-2 rządkach. Inaczej będą się plątać 🙂 

PODSUMOWANIE

Technika corner to corner nie służy jedynie do robienia słodkich wzorków. Świetnie sprawdza się jako jednokolorowy pled, można zrobić wzór w paski czy nawet wyszydełkować jakiś napis. Jak zwykle ogranicza Cię tylko wyobraźnia!
Sama najczęściej szydełkowałam kuchenne łapki lub podstawki, które rozdawałam w prezencie znajomym 🙂 
Świetnie sprawdzi się też szydełkowanie różnych kwadratów, które później można zszyć w patchworkowy koc! To projekt idealny na jesień/zimę.
Jeżeli chcesz zrobić taką metodą prostokąt to w pewnym momencie poszerzasz tylko jeden koniec pracy. Warto zrobić tak oversizowy szalik lub komin 🙂 
PS. Lekcje w Kursie Szydełkowania są darmowe i ogólnodostępne. Zarówno ten sezon jak i poprzedni będzie cały czas do Twojego wglądu. To znaczy, że możesz uczyć się w swoim tempie! Kurs nie wymaga też zapisów.
PPS. Nie zapomnij też udostępnić lekcji dalej!

INFORMACJE DODATKOWE
– kilka słów uzupełniających –

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pytania lub czujesz potrzebę uzupełnienia zdobytej wiedzy to poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji:

  • Kurs jest w pełni darmowy. Po prostu korzystaj sobie z moich lekcji i ucz się we własnym tempie. Oczywiście możesz mi w pewien sposób „zapłacić” za moją pracę udostępniając ten kurs wśród swoich znajomych, zapisując się do mojej kurczakowej poczty czy dając mi subskrypcję na moim kanale YouTube, ale nie jest to żaden obowiązek 😉
  • Oficjalny adres Kursu Szydełkowania to https://qrkoko.pl/category/kurs-szydelkowania-od-podstaw/ Możesz go podsyłać swoim znajomym i samej do niego zaglądać, bo znajduje się tam pełny opis kursu oraz pojawiają się tam najnowsze lekcje.
  • Wszystkie lekcje będą pojawiać się na moim kanale YouTube. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś polecam dać mi tam subskrypcję, aby nie przegapić najnowszych filmów – http://www.youtube.com/user/QrkokoTV?sub_confirmation=1
  • O swoich lekcjach informuję również na moim fanpage’u, więc jak jeszcze nie pacnęłaś tam lajka to również polecam to zrobić – https://facebook.com/Qrkoko

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: