Włóczka z reklamówek – tutorial na PLARN

Qrkoko.pl - Włóczka z reklamówek - tutorial na PLARN

Jak zrobić włóczkę z reklamówek, czyli PLARN?

Dzięki temu tutorialowi na PLARN dowiesz się jak w prosty sposób i niskim kosztem zrobić własne włóczki.

Dziergać można wszystkim, o ile jest się wystarczająco odważnym 😉 I wcale nie trzeba na to wywalać góry pieniędzy. Można zużyć to, co zalega nam w mieszkaniach! Sama uwielbiam wykorzystywać ponownie rzeczy, które pozornie mają tylko jedno zastosowanie. Dlatego w moim domu drugie życie dostają stare koszulki, magazyny, ulotki i wszystko inne co da się przetworzyć. Do grona upcyklingowych skarbów już dawno dołączyły reklamówki!

Dopiero po wrzuceniu tego zdjęcia na instagram bloga, zorientowałam się, że nigdy nie pokazałam Wam jak można je przetworzyć 🙂 Czas to zmienić!

CZYM JEST PLARN?

„Plarn” to angielsku skrót od „plastic yarn” lub „plastic bag yarn”, co dosłownie oznacza włóczkę z plastikowych reklamówek. Sposobów pocięcia ich na „włóczkę” jest kilka. Popularnym jest po prostu wycięcie pojedynczych pasków i późniejsze ich związywanie 🙂 Jednak wolę swój sposób, który stosuję również przy cięciu starych koszulek na t-shirt yarn.


Zapraszam do nauki!

Jak zrobić włóczkę z REKLAMÓWEK? ★TUTORIAL NA PLARN★

O czym należy pamiętać?

  • Reklamówki oczywiście muszą być czyste i suche. W głównej części, z której robimy włóczkę nie powinny mieć dziur.
  • Najlepiej nie ciąć reklamówek na sznurki cieńsze niż 1 cm – węższe mogą się zerwać podczas szydełkowania.
  • Podczas przerabiania włóczki nie należy jej za mocno naciągać, bo pojedyncze „sznurki” się rozciągają i mogą się przerwać. Natomiast gotowa praca jest bardzo wytrzymała 🙂
  • Plarnem pracuje się trochę ciężej niż tradycyjną włóczką, ponieważ materiał, z którego powstał, nie jest tak podatny na szydełkowanie. Różnica jest niewielka i czuć ją głównie na akrylowych szydełkach.

Co można z tego zrobić?

Ja zrobiłam mały koszyczek na drobiazgi, ponieważ nie miałam reklamówek na więcej 🙂 Zużyłam tylko te, które gdzieś mi się poniewierały po domu. A można zrobić z nich wszystko! PLARN najlepiej prezentuje się właśnie jako koszyczek czy inne akcesoria do domu. Odradzam tylko podkładki pod gorące naczynia (z oczywistych względów). Wybierz coś dla siebie z mojego kursu szydełkowania!

>>KURS SZYDEŁKOWANIA OD PODSTAW<<

Jeżeli podobają Wam się moje sposoby na ponowne wykorzystanie tego co nas otacza to koniecznie dajcie mi o tym znać! Może chcielibyście poznać moje sposoby na coś jeszcze? Napiszcie co tym razem mam wziąć na rękodzielniczy warsztat!

Zobacz wszystkie tutoriale: