Jak zrobić regulowaną bransoletkę ze sznurka?

Qrkoko.pl - Jak zrobić regulowaną bransoletkę ze sznurka?

Oto czwarta lekcja z kursu tworzenia biżuterii od podstaw
Sznurkowe bransoletki z możliwością regulacji są niesamowicie popularne od wielu lat. Najbardziej rozreklamowała je marka Lilou, która ich noszenie podniosła do rangi stylu życia i wyrażania siebie. Dlatego bardzo często tak się określa węzeł na tych bransoletkach i wiele osób nazywa je bransoletkami lilou.

Mamy tutaj sytuację jak z Maggi, Adidasem i Pampersem, kiedy wszystkie podobne produkty określa się nazwą jednej firmy. Na szczęście węzeł jest dużo starszy od firmy Lilou i robiąc swoje wersje bransoletek nie łamiecie żadnych praw autorskich. Dzisiaj pokażę Wam jak w łatwy sposób zrobić własną regulowaną bransoletkę.

MATERIAŁY

» Sznurki

Qrkoko.pl - Jak zrobić regulowaną bransoletkę ze sznurka?

One są najważniejsze. Dobry sznurek do tego typu bransoletek jest wytrzymały. Nie może być śliski, więc odpadają wszystkie rzemienie, ani nie może być zbyt gruby, bo inaczej węzeł się nie zawiąże. Najmodniejsze są sznurki z bawełny woskowanej, które osobiście odradzam 😉

Te bransoletki mają to do siebie, że raz się je zakłada i nie ściąga się ich przez bardzo długi czas. Już po kilku kąpielach bawełna woskowana traci swój kolor, zaczyna się strzępić i wyglądać jakby ją ktoś przeżuł. A w biżuterii chodzi o to, żeby była piękna cały czas! Dlatego polecam Wam sznurki poliestrowe (powlekane), które nie są wcale takie droższe (1 metr kosztuje często poniżej 50gr) i są o wiele wytrzymalsze. Do tego mają bardziej żywe kolory. Najbardziej lubię te w rozmiarze 1mm lub 2mm. Na jedną bransoletkę zużywam nieco mniej niż 40cm, ale wszystko zależy od wizji końcowej.

» Koraliki i ozdoby

Qrkoko.pl - Jak zrobić regulowaną bransoletkę ze sznurka?

Najczęściej tego typu bransoletki mają jedną zawieszkę, która ma dla noszącego jakieś symboliczne znaczenie. Dlatego odradzam oszczędzanie na niej 🙂 Warto „zainwestować” w jakiś trwalszy materiał typu stal szlachetna lub srebro. Takie zawieszki można kupić już od kilu złotych, a podczas noszenia nie zaczną się obdzierać. Jak widzieliście na filmie, można tworzyć zestawienia z koralikami, przekładkami, czapeczkami i masą innych ozdób. Te bransoletki, podobnie jak makramy z poprzedniej lekcji są idealne, kiedy szukacie zastosowania dla pozostałości po innych projektach.

PODSUMOWANIE

Qrkoko.pl - Jak zrobić regulowaną bransoletkę ze sznurka?

Zrobienie regulowanej bransoletki to tak naprawdę kwestia minuty, kiedy mamy wszystkie elementy pod ręką. Są wręcz idealne, kiedy szukacie pomysłu na symboliczne prezenty dla dużej ilości osób. Węzeł jest prosty i z sukcesem uczyłam go nawet małe dzieci. Koniecznie pokażcie mi Wasze interpretacje i kompozycje w tych bransoletkach i udostępniajcie lekcje dalej, dla innych maniaków biżuterii 🙂

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link https://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres 🙂 Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku 🙂

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: