Podkładki szydełkowe ze sznurka – Kurs Szydełkowania [lekcja #8]

Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka

Podkładki szydełkowe ze sznurka – prosta ozdoba do domu

Podkładki szydełkowe ze sznurka to kolejny mocny trend, który utrzymuje się już od kilku sezonów. Tego typu ozdoby zalewają mi Instagram prawie każdego dnia. A można je zrobić bardzo prosto!

To lekcja 8 kursu szydełkowania
Jeśli chcesz się do niego zapisać kliknij w obrazek poniżej.

Kurs Szydełkowania - Qrkoko

Najmodniejsze są obecnie podkładki, które robimy na szydełku, a wyglądają jakby zeszły z drutów 🙂 Wykonuje się je ściegiem camel, który już znacie z drugiej lekcji kursu:
Jednak dzisiaj pochylę się nad tym ściegiem ponownie i wyjaśnię krok po kroku jak wykonać takie cuda samodzielnie.
Zakochuje się w nich dosłownie każdy!

Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka

Podkładki szydełkowe ze sznurka – jaki sznurek?

Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka
Do dzianin, które będą użytkowane często jako ozdoby do domu warto wybrać grube materiały. Podkładki szydełkowe ze sznurka najlepiej wychodzą z grubości 3 mm lub 5 mm. Taki materiał jest wytrzymały, dzianina wychodzi gruba i mocna. Plamy się z niego szybko spierają, ładnie się blokuje, a przede wszystkim szybko się na nim pracuje.

Podkładki szydełkowe ze sznurka – jakie szydełko?

Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka

W zależności od grubości sznurka możemy potrzebować różnych szydełek. Przy moim sznurku, który ma 5 mm najlepiej sprawdziło się szydełko 10 mm.

POZOSTAŁE

Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka

Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka

Dobrym przyjacielem każdej dziewiarki są znaczniki (markery) i ostre nożyczki.


Zapraszam do nauki!

Podkładka ze sznurka! Jak zrobić podkładki szydełkowe ze sznurka bawełnianego? #8 Kurs Szydełkowania


Qrkoko.pl - Podkładki szydełkowe ze sznurka

INFORMACJE DODATKOWE
– kilka słów uzupełniających –

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pytania lub czujesz potrzebę uzupełnienia zdobytej wiedzy to poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji:

  • Kurs jest w pełni darmowy. Po prostu korzystaj sobie z moich lekcji i ucz się we własnym tempie. Oczywiście możesz mi w pewien sposób „zapłacić” za moją pracę udostępniając ten kurs wśród swoich znajomych, zapisując się do mojej kurczakowej poczty czy dając mi subskrypcję na moim kanale YouTube, ale nie jest to żaden obowiązek 😉
  • Wszystkie lekcje będą pojawiać się na moim kanale YouTube. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś polecam dać mi tam subskrypcję, aby nie przegapić najnowszych filmów – http://www.youtube.com/user/QrkokoTV?sub_confirmation=1
  • O swoich lekcjach informuję również na moim fanpage’u, więc jak jeszcze nie pacnęłaś tam lajka to również polecam to zrobić – https://facebook.com/Qrkoko

PODSUMOWANIE

Jak widzicie zrobienie podkładki szydełkowej ze sznurka nie wymaga wielkich umiejętności, a jedynie trochę skupienia 🙂 Warto co jakiś czas przeliczać ilość półsłupków, aby mieć pewność, że wszystko się zgadza.
Podkładki szydełkowe są lepsze od tych na drutach, dlatego, że z reguł dzianina szydełkowa jest grubsza i bardziej wytrzymała. A to wspaniale sprawdza się przy dzianinach użytkowych 😉

Udanego tworzenia Kurczaki!

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: