Mochila bag – jak zrobić torebkę gobelinową? Instrukcja krok po kroku!

Qrkoko.pl - Mochila bag

Mochila bag – najlepsza przyjaciółka dziewiarki!

Serca rękodzielniczek zabiły mocniej kilka sezonów temu. Do łask wróciły torebki gobelinowe, które możesz kojarzyć pod nazwą „mochila bag” lub „wayuu bag”. Brzmi znajomo? A wiedziałaś, że robi się je bardzo łatwo? 😉

To lekcja 10 kursu szydełkowania
Kliknij w obrazek poniżej, żeby zobaczyć pozostałe! Znajdziesz też tam lekcje dodatkowe np. o czytaniu schematów czy blokowaniu robótki.

Kurs Szydełkowania - Qrkoko

Jeżeli też zakochałaś się w tej torebce to łap za włóczkę. Już wyjaśniam co będzie potrzebne!

Mochila bag – jaka włóczka?

Aby zrobić swoją mochila bag potrzebujesz bawełny. Jest ona bardzo wytrzymała i wydajna. Idealnie nadaje się na różnego rodzaju torby, torebki i torebeczki. Ta dobrej jakości się nie bryluje i wcale nie kosztuje wiele! Sama wybrałam dość cieniutką bawełnę, bo zaledwie 50g/170m. Pamiętaj, że cienka włóczka = więcej dziergania! Przygotowałam sobie 8 motków, ale tak naprawdę na torebkę mojej wielkości zużyłam niecałe 6.

Mochila bag- jakie szydełko?

Jak zawsze polecam szydełko mniejsze od tego, które sugeruje producent. To ważne, jeżeli chcemy uzyskać gęsty splot. Chociaż na banderoli mojej włóczki widniał napis 2,5-3,00 mm to wybrałam szydełko 2 mm. Tobie też takie polecam! Jeżeli jesteś ze mną od początku kursu to już wiesz, że to mój ulubiony rozmiar 😉

Mochila bag – co jeszcze?

Tak naprawdę to potrzebujesz jeszcze standardowych dodatków, takich jak ostre nożyczki  duża igła. Sama wybrałam zapięcie na ściąganie. Czyli dokupiłam sznurek (3 mm) i stopery. Te drugie dostaniesz w każdej pasmanterii. Są bardzo tanie! Mój kosztował 50 gr.

Uwagi dodatkowe

Mówiłam to na filmie, ale zawsze warto powtórzyć 🙂 Podstawa mojej mochila bag jest jednokolorowa. Zdecydowałam się na taki ruch, ponieważ dna torebki i tak nie widać! Jednak jeżeli opanujesz zmianę kolorów wg sposobu, który zobaczysz na filmie to spokojnie możesz zrobić dno wzorzyste. Poniżej wklejam Ci też mój wzór, korzystaj z niego i dowolnie modyfikuj! 


Mochila bag krok po kroku - kurs po polsku! 😍 Gobelinowa torba na szydełku 😍 TUTORIAL


Mochila bag – wzór
Jeżeli mój wzór Ci się spodobał, to znajdziesz go poniżej. Moja mochila wyszła mała, ale wysoka, więc pamiętaj, że uzyskasz podobny efekt. Zdecydowałam się też na duże ramię, ponieważ nie lubię torebek, których paski boleśnie wżynają mi się w ciało 🙂 Zawsze wszystko możesz dowolnie modyfikować!

Qrkoko.pl - Mochila bag

Qrkoko.pl - Mochila bag

Uwagi na koniec i…

  • Kurs jest w pełni darmowy. Po prostu korzystaj sobie z moich lekcji i ucz się we własnym tempie. Oczywiście możesz mi w pewien sposób „zapłacić” za moją pracę udostępniając ten kurs wśród swoich znajomych, zapisując się do mojej kurczakowej poczty czy dając mi subskrypcję na moim kanale YouTube, ale nie jest to żaden obowiązek 😉

…porcja zdjęć!

Zobacz jak torba prezentuje się podczas noszenia. Koniecznie daj mi znać w jakich kolorach widzisz swoją wersję 🙂 Może jest jeszcze coś, co chcesz wyszydełkować? Napisz w komentarzu, możemy nauczyć się tego wspólnie!

Qrkoko.pl - Mochila bag

Qrkoko.pl - Mochila bag

Qrkoko.pl - Mochila bag

Qrkoko.pl - Mochila bag

Udanego tworzenia Kurczaku!

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę 😉 Powodzenia!

Zobacz wszystkie tutoriale: