Plecak worek – jak uszyć go bez wykroju? Sprawdź pomysł na recykling koszulki!

Qrkoko.pl - Plecak worek - jak uszyć go bez wykroju?

PLECAK WOREK – DIY Z KOSZULKI!

Kojarzysz ten plecak worek, który widzisz ciągle na ulicy? Sprzedają go wszędzie! W sieciówkach, w sklepach z pamiątkami, na bazarkach i nawet w księgarniach!  W dodatku prawie każdy go nosi. Zajmuje on niewiele miejsca i pasuje idealnie na wypad na miasto jak i dłuższe wycieczki 🙂
Podzielę się z Tobą moim sposobem na jego uszycie. Spokojnie, też nie jestem mistrzem maszyny, więc całość maksymalnie uprościłam. Możesz szyć to ręcznie czy nawet skleić używając kleju do tkanin!

CZEGO POTRZEBUJESZ?

Plecak worek jest modny, a co za tym idzie – bardzo drogi do kupienia! A wystarczy tylko zanurkować do szafy swojej lub swojego dziecka i znaleźć w niej jakąś nieużywaną koszulkę z nadrukiem. Sama wybrałam się do lumpeksu i na dziale dziecięcym znalazłam idealną. Kosztowała mnie niecałą złotówkę! To się nazywa interes szycia 😀 

Przygotuj też jakiś sznurek, który będzie naszymi ramionami. Idealnie nada się do tego sznur 3 mm lub 5 mm. Czasami w pasmanteriach sprzedają go na metry.

ALE JA NIE UMIEM SZYĆ!

To nic 🙂 Jak wspomniałam też nie jestem żadną krawcową, a sobie poradziłam. Dosłownie zminimalizowałam potrzebne szycie. Właśnie dlatego używamy koszulki, żeby się nie męczyć. Zresztą nie muszę Ci o tym pisać, po prostu to udowodnię 😉 Zobacz film!

PLECAK WOREK Z KOSZULKI - jak zmienić t-shirt w modną ozdobę na wakacje? ★TUTORIAL SZYCIE DIY★

Jak widać żaden wykrój nie był potrzebny, bo w takiej podstawowej formie plecak szyje się praktycznie sam! Zarzuć go teraz na plecy i pędź ku przygodzie!

Temat DIY z koszulek często u mnie gości! Może skusisz się też na naszyjnik z koszulki? Jest tak prosty jak ten plecak!

>>JAK PRZEROBIĆ KOSZULKĘ NA MODNY NASZYJNIK?<<

Zobacz też moje inne pomysły na szybkie i proste DIY, z którymi poradzi sobie każdy 🙂 Jeżeli jest coś, co jeszcze Cię interesuje to koniecznie napisz mi o tym w komentarzu!

>>PROSTE DIY DLA KAŻDEGO<<


Zobacz wszystkie tutoriale: