Ścieg jodełkowy na drutach [TUTORIAL]

0

Ścieg jodełkowy na drutach – jak go wykonać?

Nie trzeba znać wielu chwytów, aby świetnie się bawić podczas robienia na drutach! Sama znajomość podstaw takich jak oczka prawe i lewe może zapewnić nam wiele atrakcji oraz jeszcze więcej pięknych ściegów.

Dzisiaj nauczę Was jednej z prostszych wersji ściegu jodełkowego, który ostatnio przeżywa swój renesans :) Złapcie za włóczę oraz pasujące druty i do dzieła! 

ZAPRASZAM DO NAUKI!

 

Agata Garbowska – twórczyni bloga Qrkoko.pl i kanału YouTube QrkokoTV

Od wielu lat Rękodzielnik z zamiłowaniem do szydełkowania i koralikowania. Qrkoko.pl - Kurs SzydełkowaniaKurs, który stworzyła pomoże ludziom nauczyć się podstaw szydełkowania, formowania dzianiny i innych zagadnień związanych z dzierganiem. Jej tutoriale zostały okrzyknięte najlepiej wyjaśnionymi lekcjami w polskim Internecie, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny i zabawny sposób.

 

Ścieg jodełkowy jest bardzo ładny i wygląda zaawansowanie. Jak widzieliście można wykonać go szybko i prosto. Nawet osoba początkująca sobie z nim poradzi!

Taki ścieg wychodzi grubszy od klasycznej dzianiny zrobionej np. ściegiem pończoszniczym. Dlatego wykorzystując ribbony lub sznurki możemy zrobić piękne dywany lub podkładki :)

Pacnij lajka jak tekst się podobał!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów