Zorganizuj sobie chaos

10

Qrkoko.pl - Zorganizuj sobie chaosCałe nasze życie jest poukładane. Mamy wyznaczone godziny pracy, a w kalendarzach zapisujemy swoje plany. Wiemy kiedy jest czas na zakupy, męża i karmienie chomika. Mamy nadzieję, że w nasze zorganizowane życie nie wkradnie się chaos. Chaos, którego od czasu do czasu wszyscy potrzebujemy.

Podczas mojej pracy półfabrykaty mam poukładane według kolorów i typów, a wszystko leży w osobnych woreczkach lub przegródkach. Przez większość czasu tworzę przy mojej pracowni, gdzie jestem zrośnięta z biurkiem. Przychodzą jednak takie dni, kiedy szlag bierze moje uporządkowane miejsce. Nie obchodzą mnie rzeczy poukładane według kolorów czy typów ani to, że wszystko leży w osobnych woreczkach lub przegródkach. Po prostu muszę popracować w chaosie.

Qrkoko.pl - Zorganizuj sobie chaos

Swoje biurko zamieniam na łózko, gdzie ląduje wszystko co mam, bo nie wiem co akurat stworzę. Bez znaczenia czy planuję maskotkę czy sukienkę, na łóżku znajdą się nowe włóczki, zapomniane projekty, kocie zabawki czy zaginiony Boeing 777. Sama burzę zaprowadzony przeze mnie porządek żeby nie zwariować.

Qrkoko.pl - Zorganizuj sobie chaos

 szkoła, praca, dziecko, dom

Ogrom obowiązków może nas przytłoczyć. Musimy pilnować ścigających nas terminów, spełniać oczekiwania, opłacać rachunki i zadbać o przyszłość. Jeżeli nie wprowadzicie do Waszego życia choć odrobiny kontrolowanego chaosu to długo z niego nie pokorzystacie. Nie ważne czy zrobicie to wysypując koraliki na łóżko czy wyjeżdżając na spontaniczną wycieczkę. Ważne jest tylko to, by ze swojego poukładanego życia spuścić czasami trochę powietrza. Bo inaczej życie nas przepompuje i pękniemy.


Bądź na bieżąco i polub mnie na Facebooku!

10 komentarzy

 1. Chaos bardzo często mi towarzyszy! Gdy tworzę coś, co już prędzej robiłam, to dokładnie wiem, które pudełka wyciągnąć, co muszę mieć pod ręką. Mam bardzo małe biurko, więc staram się nie wyciągać za dużo rzeczy na raz. Ale gdy siadam do koralików bez konkretnego planu (bardzo często sięgam po jakieś koraliki i zaczynam kombinować, z czym tu je połączyć…), to obkładam się wszystkim na raz – pudełka układam na pudełkach, paczuszki z koralikami kładę na klawiaturze, sporo rzeczy ląduje na podłodze w zasięgu ręki (sznurki zazwyczaj wysypuję na łóżko, bo ciężko je przeglądać, jak siedzą wszystkie razem w koszyczku). Czasem nawet nie ma gdzie kubka z kawą postawić ;)

  • chyba wszystkie tak mamy, że od czasu do czasu obsypujemy się wszystkimi materiałami ;PP To tak jak Sknerus McKwacz kąpał się w swoim bogactwie albo singielki topią się w swoich kotach haha

  • W takim chaosie o jakim piszesz często znajduję połączenia, na które sama bym się raczej nie zdecydowała. A tam po prostu leży to obok siebie jakby tak miało być :)

 2. Ja mam stresującą pracę i od natłoku obowiązków żyję w lekkiej nerwicy. Mam wszystko pozapisywane, pozakładane karteczkami i zyję tylko od terminu do terminu. Ciągle szukam swojej odskoczni w chaos bo od tej organizacji może faktycznie kiedyś pękne

  • Oj kochana jak ja ciebie rozumiem. Musisz jak najprędzej znaleźć sobie ujście na nerwy, bo nawet jak człowiek jest w 100 % zorganizowany to wystarczy jeden zgrzyt i nie wytrzymuje. A tak od czasu do czasu zahartujesz organizm chaosem ;) Ja np. zapisałam się na zumbę ale każdy może znaleźć coś własnego :)

  • Jeżeli brakuje Ci czasu to biegaj. Chociaż 5-10 minut dziennie wokół osiedla. Mi pomaga, bo też jestem nerwowa :) Podczas biegania daję z siebie wszystko i nie zatrzymuję się jak czuję, że już nie daję rady. Kiedy jesteś zmęczona fizycznie to odczujesz ulgę, bo uchodzi z Ciebie para.
   Możesz też gotować albo piec! U mnie w domu wiedzą, że jak siedzę „nad garami” to lepiej mi zejść z oczu. Jednak nie narzekają, bo zawsze coś dobrego mi wtedy wychodzi.

 3. Jestem osobą, która uwielbia działać. Póki co daje rade połączyć prace na etacie z własną działalnością, blogiem i uwielbieniem do organizacji koncertów. Twój gif o Bieszczadach do mnie bardzo trafił, bo akurat na majówkę jadę tam by się zresetować, oderwać od pracy. Każdy powinien czasem odpocząć.