Zorganizuj sobie chaos

10

Qrkoko.pl - Zorganizuj sobie chaosCałe nasze życie jest poukładane. Mamy wyznaczone godziny pracy, a w kalendarzach zapisujemy swoje plany. Wiemy kiedy jest czas na zakupy, męża i karmienie chomika. Mamy nadzieję, że w nasze zorganizowane życie nie wkradnie się chaos. Chaos, którego od czasu do czasu wszyscy potrzebujemy.

Podczas mojej pracy półfabrykaty mam poukładane według kolorów i typów, a wszystko leży w osobnych woreczkach lub przegródkach. Przez większość czasu tworzę przy mojej pracowni, gdzie jestem zrośnięta z biurkiem. Przychodzą jednak takie dni, kiedy szlag bierze moje uporządkowane miejsce. Nie obchodzą mnie rzeczy poukładane według kolorów czy typów ani to, że wszystko leży w osobnych woreczkach lub przegródkach. Po prostu muszę popracować w chaosie.

Qrkoko.pl - Zorganizuj sobie chaos

Swoje biurko zamieniam na łózko, gdzie ląduje wszystko co mam, bo nie wiem co akurat stworzę. Bez znaczenia czy planuję maskotkę czy sukienkę, na łóżku znajdą się nowe włóczki, zapomniane projekty, kocie zabawki czy zaginiony Boeing 777. Sama burzę zaprowadzony przeze mnie porządek żeby nie zwariować.

Qrkoko.pl - Zorganizuj sobie chaos

 szkoła, praca, dziecko, dom

Ogrom obowiązków może nas przytłoczyć. Musimy pilnować ścigających nas terminów, spełniać oczekiwania, opłacać rachunki i zadbać o przyszłość. Jeżeli nie wprowadzicie do Waszego życia choć odrobiny kontrolowanego chaosu to długo z niego nie pokorzystacie. Nie ważne czy zrobicie to wysypując koraliki na łóżko czy wyjeżdżając na spontaniczną wycieczkę. Ważne jest tylko to, by ze swojego poukładanego życia spuścić czasami trochę powietrza. Bo inaczej życie nas przepompuje i pękniemy.


Bądź na bieżąco i polub mnie na Facebooku!