Ta gra podbije serca Rękodzielników – Yoshi’s Wooly World!

0
Qrkoko.pl - Gra, która podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Nintendo.com

Za każdym razem jak szukałam dobrej gry poruszającej temat Rękodzieła to kończyłam jak rodzic, który stara się wytłumaczyć dziecku kim jest Święty Mikołaj – albo pokazuje mu cukierkową postać mijającą się z prawdą, albo od razu mówi, że nikogo takiego nie ma.

Na rynku gier elektronicznych Rękodzieło jest tematem niszowym i zazwyczaj omijanym. Jeżeli już znalazłam jakieś gry dla Rękodzielników to zazwyczaj były to przesłodzone, dziecinne mini-gierki, gdzie handmade stanowił tam tylko zbędne tło. Pojawiały się też eksperymenty próbujące połączyć manualne Rękodzieło z elektroniką jak Dzierganie na Pegazusie czy KNiiTTiiNG na Nintendo Wii, jednak nigdy nie ujrzały światła dziennego w szerszym gronie.

Qrkoko.pl - Gra, która podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Nintendo.com

Porzuciłam już wszelką nadzieję, że ujrzę kiedykolwiek pełnoprawną grę skierowaną do Rękodzielników. Aż w końcu dzięki ekipie z Arhn.eu, firmie Nintendo i ich konsoli Wii U miałam okazję poznać cudowną grę Yoshi’s Wooly World, która nie tylko bawiąc uczy tego czym jest nasza Pasja, ale też sprawia, że mam ochotę rzucić robótkę, chwycić za pada i rzucić się go grania!

Nintendo już po raz drugi próbuje swych sił w temacie Handmade, bo wcześniej wypuścili grę Kirby’s Epic Yarn, która jednak nie do końca mnie do siebie przekonała. Jednak teraz swym najnowszym tytułem Nintendo podbiło nie tylko moje serce, ale też podejrzewam, że serca wszystkich Rękodzielników na całym świecie :D

Qrkoko.pl - Gra, która podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Nintendo.com

W grze sterujemy dinozaurem Yoshim z uniwersum Super Mario. Każdy kto w dzieciństwie grał w przygody hydraulika pokurcza to poczuje się tu jak ryba w akwarium nostalgii, bo odnajdziemy nie tylko znane nam postacie, ale też sama mechnika gry bardzo przypomina tą z kilkunastu lat wstecz. A dlaczego ta gra robi na mnie piorunujące wrażenie? Bo nie tylko grywalność jest świetna, ale też temat Rękodzieła nie został tu potraktowany po macoszemu, więc oprawa graficzna i ilość handmade’owych szczegółów dosłownie powala.

Qrkoko.pl - Gra, która podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Nintendo.com

Yoshi nie wygląda jak zbitka piskeli tylko jak autentycznie wydziergana maskotka! To samo zresztą można powiedzieć o innych postaciach, scenografii i całym Craft Uniwersum :D Nie wiem czy to technika tak poszła do przodu czy ktoś tu porządnie przysiadł nad robótką, ale ja widząc to z wrażenia upuściłam szydełka. U Yoshiego można nawet policzyć ilość nabieranych oczek! To jest dopiero puszczanie oczka do Rękodzielników! Zresztą co ja Wam będę tu pisać.

 

ZOBACZCIE SAMI JAK TA GRA WYGLĄDA OBŁĘDNIE NA ŻYWO:


Sam pomysł, żeby Yoshi zamiast jajek wyrzucał z siebie kłębki włóczki jest genialny. Zwłaszcza, że ich wielkość zmienia się w zależności od gabarytów pożartej/rozprutej przeszkody. Podobają mi się wszystkie nawiązania do dzianin, również tych szydełkowanych. W kilku momentach rzucałam Przedmężowi spojrzenie „pozdro dla kumantych”, kiedy widziałam coś, co mógł dostrzec tylko Rękodzielnik.

Qrkoko.pl - Gra, która podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Nintendo.com

Również uroczy jest pomysł szukania motków z włóczkami czy dbałość o detale jak uginająca się pod ciężarem postaci dzianina czy unieszkodliwanie przeciwników poprzez zaplątanie. Kiedy zobaczyłam te wszystkie elementy razem zaczęłam dziergać teorię spiskową i zrozumiałam, że… w tej grze pomagał jakiś Rękodzielnik!

Edit: Moja czytelniczka utwierdziła mnie w tym przekonaniu, bo okazało się, że tak właśnie było! :D

Qrkoko.pl - Ta gra podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Qrkoko FB

Qrkoko.pl - Gra, która podbije serca Rękodzielników - Yoshi's Wooly World!

Źródło: Ultima.pl

 

Zbyt wiele rzeczy zazębia się ze sobą, a dbałość o szczegóły i pomysłowość jest wręcz zniewalająca. Tą grę pokazałabym mojej mamie i babci – na pewno by im się spodobała! Dodatkowo będzie można ją zakupić w specjalnej edycji z figurką Amiibo (czyli taką, którą przykłada się do kontrolera żeby odblokować nową postać). Tylko, że po raz pierwszy ta figurka będzie udziergana! Ciekawe tylko czy ręcznie… :D

 

 

 

Teraz mam poważny dylemat czy po jutrzejszej akcji #UwolnijDzierganie zamiast do kawiarnii nie pobiec do najbliższej galerii po konsolę…

Qrkoko.pl

Polub mnie na Facebooku
I nie przegap nowych wpisów

.