Komentarze na blogu są wyłączone. Do rozmowy zapraszam na fanpage bloga!

Wielkanocne ozdoby – czapka „króliczek”

Wielkanocne ozdoby najlepiej wyszydełkować. Nie tylko rozgrzejemy ręce, ale też przygotujemy coś co pięknie ozdobi nasze jajka, stoły czy zabawki ;) To po prostu ozdoba z jajem!

To lekcja 7 kursu szydełkowania
Jeśli chcesz się do niego zapisać kliknij w obrazek poniżej.

Qrkoko.pl - Jak zrobić płaski okrąg - Kurs Szydełkowania [lekcja #1] 

Chociaż mogę przysiąc, że dopiero co stopniał śnieg po świętach bożonarodzeniowych to już wszyscy szykują się do tych drugich świąt – a co za tym idzie szukają jak zrobić wielkanocne ozdoby. Z każdej strony atakują mnie kurczaczki i króliczki, już nie mówiąc o promocjach na jajka ;) Można lekko oszaleć. Dlatego zamknęłam się w swojej pracowni, złapałam za włóczkę i udziergałam ocieplacz na jajka. Idealnie pasuje też do mojej figurki Lorda Vadera. Tylko koty nie chcą jej nosić… ciekawe dlaczego?
Nagrałam też film o tym jak ją zrobić. To idealny wstęp do dziergania maskotek. O nich też planuję lekcję, ale dopiero na jesień ;) Jednak zanim przejdziemy do pracy to zerknijmy na materiały. Jak w przypadku prawie każdej robótki materiały zależą w całkowicie od Ciebie. Jeżeli chcesz uzyskać efekt zbliżony do mojego to poniżej mała ściągawka z czego korzystałam ;)

Wielkanocne ozdoby – jaka włóczka?
Qrkoko.pl - Wielkanonca czapka "króliczek" na jajko - Kurs Szydełkowania [lekcja #7]

Zdecydowałam się na bawełnę 100% w uroczym, różowym kolorze. Jej grubość to 50g/180m. Jeżeli chcesz zrobić mniejszą czapeczkę to wybierz np. kordonek. Idealnie nadaje się na wielkanocne ozdoby. Nie tylko ocieplacze, ale też np. serwetki do koszyczka.
 
Na wykonanie pomponika wykorzystałam zalegającą mi w zapasach włóczkę akrylową. Nie pamiętam niestety grubości.

Wielkanocne ozdoby – jakie szydełko?

Qrkoko.pl - Wielkanonca czapka "króliczek" na jajko - Kurs Szydełkowania [lekcja #7]

Chociaż banderola na włóczce pokazuje szydełko nawet w rozmiarze 3 mm to sama zdecydowałam się na 2 mm. Swoje maskotki i zbliżone do nich akcesoria lubię ścisłe, tak aby nie było widać żadnych niepotrzebnych dziur.

IGŁA I NOŻYCZKI

Qrkoko.pl - Rękawiczki na szydełku - Kurs Szydełkowania [lekcja #6]

Czyli ponownie najlepsi przyjaciele, nieocenieni jeżeli chodzi o wykańczanie prac :)


Zapraszam do nauki!


 

INFORMACJE DODATKOWE
– kilka słów uzupełniających –

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pytania lub czujesz potrzebę uzupełnienia zdobytej wiedzy to poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji:

  • Kurs jest w pełni darmowy. Po prostu korzystaj sobie z moich lekcji i ucz się we własnym tempie. Oczywiście możesz mi w pewien sposób „zapłacić” za moją pracę udostępniając ten kurs wśród swoich znajomych, zapisując się do mojej kurczakowej poczty czy dając mi subskrypcję na moim kanale YouTube, ale nie jest to żaden obowiązek ;)

  • Oficjalny adres Kursu Szydełkowania to http://qrkoko.pl/kurs-szydelkowania/ Możesz go podsyłać swoim znajomym i samej do niego zaglądać, bo znajduje się tam pełny opis kursu oraz pojawiają się tam najnowsze lekcje.

  • Wszystkie lekcje będą pojawiać się na moim kanale YouTube. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś polecam dać mi tam subskrypcję, aby nie przegapić najnowszych filmów – http://www.youtube.com/user/QrkokoTV?sub_confirmation=1

  • O swoich lekcjach informuję również na moim fanpage’u, więc jak jeszcze nie pacnęłaś tam lajka to również polecam to zrobić – https://facebook.com/Qrkoko

  • Jeżeli czegoś z tej lekcji nie zrozumiałaś i masz pytanie to możesz mi je śmiało zadać ;) Najlepiej będzie jeśli dopiszesz się do Kurczakowej Poczty i potem zadasz mi pytanie mailowo, ale odpowiadam też na wiadomości wysłane na Facebooku.

PODSUMOWANIE

 

Jak zwykle efekt końcowy zależy od Ciebie. Możesz wyszyć pyszczek, zmienić kształt uszu i dzięki temu uzyskać coś zupełnie nowego! To najpiękniejsze nie tylko w ozdobach i dekoracjach wielkanocnych, ale w całym szydełkowaniu – wszystko da się zrobić „po swojemu” ;)

Udanego tworzenia Kurczaki!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link http://qrkoko.pl/kurs-szydelkowania/ a na pewno zapamiętają adres :)

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę ;) Powodzenia!

 

 

2 komentarze