Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

0

Qrkoko.pl - Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

Międzynarodowy Dzień Publicznego Dziergania 2015 mamy już za sobą. Jak wiecie z tej okazji zorganizowałam w Białymstoku prawdziwy przemarsz z Dziergającymi Dziewczętami :)

To była moja druga akcja tego typu, bo rok temu również wyszłam z robótką na miasto. W tym roku chciałam to powtórzyć, czyli nie chować się od razu z Rękodziełem to jakiejś kawiarni tylko pobyć z nim przez chwilę wśród ludzi, którzy może pierwszy raz w życiu widzieli coś ręcznie robionego. Postanowiłam nie tylko zachęcić lokalnych Twórców do wyjścia tego dnia z domów, ale uczyniłam akcję #UwolnijDzierganie globalną, zachęcając do uczestnictwa inne miasta.

Niedziela zapowiadała się obiecująco, bo udział zapowiadały nie tylko osoby z innych miejscowości:

Zainspirowane Qrkoko zapraszamy Was do udziału w akcji #UwolnijDzierganie

Posted by Sploty on Monday, June 8, 2015

 

Zapraszam dziergające i dziergających z całego kraju: łączmy się!! #qrkoko #UwolnijDzierganie

Posted by LenaArt on Monday, June 8, 2015

 

Ale też całą akcją zainteresowały się lokalne media:

 

Qrkoko.pl - Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

Źródło: Gazeta.pl

 

JAK BYŁO?

Padało. Dużo padało. Do tego stopnia, że dostałam potem kilkanaście prywatnych wiadomości, w których mówiliście mi, że to właśnie pogoda zniechęciła Was do świętowania. Zamówiłam już na Allegro zestaw małego szamana, więc za rok będę przygotowana na ewentualne urwanie chmury. Mimo okropnej pogody udało się zebrać kilka Rękodzielniczek i wyruszyć w miasto :)

 

Qrkoko.pl - Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

 

#UwolnijDzierganie i pokaż publicznie swoją Pasję! #Bialystok #Białystok #spotted #2015

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Garbowska (@qrkoko)

 

#UwolnijDzierganie trwa! Przenosimy się do Parku Planty na fontanny zmoczyć trochę robótki :)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agata Garbowska (@qrkoko)

 

Wędrowało nam się dobrze, bo kiedy nie padało to pogoda naprawdę dopisywała. Nawet udało mi się opalić (napiszcie mi, że ładnie), co z moją karnacją nie było łatwym zadaniem. Podczas naszego miejskiego Tworzenia zebraliśmy masę spojrzeń i radosnych uśmiechów. Zwłaszcza kiedy dołączyła do nas Pracownia Zmrokova, od której mam swoje genialne tło na fanpage’u.

 

Qrkoko.pl - Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

 

Plotkowałyśmy trochę na kreatywne tematy, wymieniałyśmy się adresami do zaopatrzenia czy mówiłyśmy o swoich doświadczeniach z materiałami. Czy to deszcz czy gradobicie – uśmiechy nie schodziły nam z twarzy! Nawet nie wiecie ile pozytywnej energii może dać taki zastrzyk kreatywnych towarzyszek i rozmów. Okazuje się, że mimo tego, że każda z nas jest inna to wiele nas łączy. Nadajemy na tych samych falach :)

 

Qrkoko.pl - Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

 

Nawet jednocześnie zaczęłyśmy mówić o tym, że jeden z ptaków ma piękne ubrawienie, które każda z nas chciała przenieść do swoich projektów :) Dodatkowo bardzo nas zmotywowały wyniki akcji #UwolnijDzierganie z innych miast!

 

 

W tym miejscu chciałam podziękować dziewczynom, które do mnie dołączyły za niesamowicie spędzone 6 godzin wspólnego dziergania. Dziękuję Przedmężowi za fotorelację i bieganie za nami z całym sprzętem bez ani jednej skargi. Dziękuje każdej osobie, która chciała dołączyć, ale nie mogła. Dziękuję każdej osobie, która pod banderą #UwolnijDzierganie zorganizowała spotkanie w swoim mieście, każdej osobie, która na takie spotkanie przyszła, a także tym, którzy uczestniczyli w akcji wirtualnie wrzucając swoje zdjęcia z hasztagiem #UwolnijDzierganie.

 

Qrkoko.pl - Relacja z #UwolnijDzierganie 2015 w Białymstoku

 

Osobiście wyciągnęłam już wnioski i za rok zmienię formułe akcji, bo byłyśmy padnięte po całym dniu marszowania z robótką. I postanowiłam jeszcze jedno:

Po co czekać z publicznym dzierganiem przez cały rok i robić to tylko przez jeden dzień?

Dostałam od Was sporo komentarzy, że jesteście ze swoją robótką na mieście prawie codziennie. Dzierganie, szydełkujecie czy haftujecie w drodze do szkoły, pracy czy na wakacjach. To absolutnie świetne, że wychodzicie z Rękodziełem na zewnątrz, bo pokazujecie wszystkim, że nie trzeba czekać 364 dni do kolejnego publicznego dziergania, by pokazać wszystkim jak bardzo kochacie swoją Pasję! Dlatego zdecydowałam, że…

#UwolnijDzierganie trwa przez cały rok!

Nie musimy czekać do konkretnego dnia żeby pokazać światu naszą Pasję i czym jest Rękodzieło. Niech święto handmade’u trwa nadal! Dlatego za każdym razem jak tylko będziecie gdzieś publicznie Tworzyć – czy to w parku, kolejce do banku czy sklepie – zróbcie sobie zdjęcie, oznaczcie je hasztagiem #UwolnijDzierganie i wrzućcie na swoje sociale. Facebook, Twitter, Instagram – w grę wchodzi wszystko. Natomiast ja żeby pokazać nasze Rękodzieło szerszemu gronu będę co jakiś czas publikować na blogu wyniki naszej akcji i umieszczę zestawienie wszystkich zdjęć podpisanych #UwolnijDzierganie (o ile oczywiście będą trzymać się zasad, czyli zdjęcie robótki na zewnątrz).

Dzięki temu pokażemu wszystkim, że jesteśmy Rękodzielnikami nie tylko od święta! :)

  

Qrkoko.pl

Polub mnie na Facebooku
I nie przegap nowych wpisów

.