Tworzenie mnie rozluźnia – CraftMonday #33

4

Qrkoko.pl - Tworzenie mnie rozluźnia – CrafMonday #33

Każdy ma gorsze dni. Momenty kiedy błądzi po omacku, bojąc się tego co go czeka. Chwile, w których oddech jest trochę cięższy, a dłonie drżą bardziej niż zwykle. Zadawane w przestrzeń pytania pozostają bez odpowiedzi. Zawsze w takich chwilach opadają mi ręce. Na włóczki i druty. Wyłączam się i skupiam na wzorze.

Liczę. Na głos lub po cichu. Trochę oczka wzoru, a trochę na siebie. Oczyszczam się przelewając na dzianinę swój strach i obawy.

Walczę. Ze swymi lękami i z kotami o kłębek włóczki. Kiedy myśli kłębią mi się nad głową, mam ochotę złapać je i nawijać. Pobić rekord Guinnessa w wielkości włóczki i nawijać dalej, aż nic nie zostanie.

Gdy przytłaczają mnie problemy zamykam się w puchatej krainie włóczek i wzorów. Tu wszystko jest zaplanowane i uporządkowane. Nie ma miejsca na przykre niespodzianki. Wracam tutaj jak do starych przyjaciół, którzy pomogli mi wiele razy. Tutaj się wyciszam, oczyszczam i Tworzę wszystko na własnych zasadach.

Polub post →

 

4 komentarze

  1. Jak ty pięknie potrafisz opisać nawet radzenie sobie z problemami. kiedy to czytam moje własne nie wydaja się być już takie straszne