Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka z Biedronki – udany zakup?

Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka to dwa kreatywne zestawy, które udało mi się dorwać w Biedronce. Przed świętami przyjechała dostawa takich zestawów, gdzie oprócz starter packów do sushi czy muffinek w koszach można było znaleźć m.in. Myszkę Miki, Kubusia Puchatka czy ekipę z Frozen: Elsę i Olafa. Kupiłam, wyszydełkowałam i teraz dzielę się swoją opinią ;)

KREATYWNE ZESTAWY DO SZYDEŁKOWANIA

Qrkoko.pl - Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka z Biedronki

» Ile kosztowały?

Za zestaw z kaczuszką zapłaciłam około 10 zł, a za Myszkę Minnie dwa razy tyle – 20 zł. Różnica w cenie prawdopodobnie wzięła się z konieczności wykupienia licencji od Disneya :)

» Co zawierają zestawy?

To co potrzeba do zrobienia zabawki: włóczkę, wypełnienie, szydełko, instrukcję i w przypadku kaczuszki – parę oczek. Nie znajdziemy tam igły :(

Qrkoko.pl - Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka z Biedronki
Qrkoko.pl - Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka z Biedronki

Jakość włóczki nie jest zachwycająca. Czuć było w palcach, że to tani akryl, który nie zawsze chciał współpracować. Za to szydełko było moim zaskoczeniem, bo nie było takie złe. Nie było oczywiście idealne i świetnej jakości, ale było znośne :)

Do wypełnienia nie mam zastrzeżeń. Wystarczyło go na mocne wypchanie maskotek i nie wyglądało na jakieś odpadki.

Całość została zapakowana w ładną tubę z mocnej tekturki. Zabawki na licencji dodatkowo miały dziurkę we wieczku, dzięki czemu tubka później mogła być skarbonką.

 

INSTRUKCJA ZE WZOREM

Zrobiłam obie maskotki i nie miałam z nimi problemów. Jednak nie wyobrażam sobie jak ktoś kto nigdy wcześniej nie szydełkował lub szydełkował, ale nigdy nie zrobił maskotki, ma sobie z tym poradzić. Zdecydowanie te tuby nie są dla osób początkujących, a tym bardziej dla dzieci. Chociaż w instrukcji na kaczuszkę mamy podany adres strony z poradami szydełkowanymi – nie są one po polsku. Nie wiem jak ktoś kto dopiero zaczyna robić maskotki miałby się w tym połapać :) Jeszcze gdyby był to filmiki… jednak po przeklikaniu się na stronie udaje mi się znaleźć tylko wersję PDF.

Qrkoko.pl - Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka z Biedronki

Cała instrukcja została przetłumaczona przez osobę, która nie robiła na szydełku. Wnioskuję to po dosłownym tłumaczeniu wielu skrótów np. półsłupka podwójnego. Dostałam kilkanaście maili od Was z pytaniem „co to półsłupek podwójny?”. Więc już wyjaśniam – to… słupek! Chociaż ze zdjęcia wynika bardziej, że to półsłupek nawijany :) Z początku nawet mnie zatkało :) Również niektóre słowa zwyczajnie nie przetłumaczono np. belly (ang. brzuszek).

Po angielsku nasz rodzimy półsłupek to „single crochet”, a słupek brzmi „double crochet”. Jeżeli przetłumaczymy to dosłownie to będzie to właśnie „półsłupek podwójny” ;)

Instrukcja dołączona do zestawu to jego największy mankament. Brakuje w niej szczegółowych informacji i wprowadzeń do trudniejszych elementów w maskotkach, np. pracy na łańcuszku podstawowym. Przez to nawet ja jako osoba dziergająca maskotki kilka lat musiałam się chwilę zastanowić, aby zrozumieć następny krok ze zdjęć,  Jak osoba początkująca miałaby sobie z tym poradzić? Nie wiem. Problemy mogą zacząć się np. przy pyszczku Myszki czy płetwach kaczuszki, gdzie przestajemy już pracować na bezpiecznych okręgach, a wprowadzamy wyższy stopień szydełkowania – operowanie na łańcuszku i kilku elementach na raz.

Qrkoko.pl - Szydełkowa Myszka Minnie i kaczuszka z BiedronkiOsoby, które nie mają dużego doświadczenia w szydełkowaniu maskotek mogą sobie nie poradzić. Na początku instrukcji pracujemy na okręgach opierających się na Magic Ringu, a nagle przeskakujemy na wyższy poziom, gdzie nie dostajemy żadnych wskazówek jak pracuje się na łańcuszku podstawowym, więc ja ktoś wcześniej go nie znał to będzie miał problemy ze skończeniem maskotki.

 

CZY ZAKUP SIĘ OPŁACAŁ?

Jeżeli lubicie robić według gotowych wzorów, a nie chce Wam się ich kupować w internecie to tak :) Kaczuszka jest urocza, ale dość prosta. Ktoś kto szydełkuje już trochę maskotki zrobi podobną samodzielnie, patrząc nawet na rysunek zwykłej kaczki ;) Żałuję, że nie natrafiłam na pingwinka, bo na stronie producenta widać jego zdjęcie i jest jeszcze piękniejszy!

Sama swoje maskotki rozpisuję od zera, ale miło było podążać czyimiś krokami. Czułam się trochę jakbym układała puzzle. W Biedronce na moim osiedlu jest jeszcze kilka tubek na maskotki Disneya, chociaż ja się na nie skuszę. Ich finalny efekt jest dość… dziwny? Nie wiem dlaczego nie mają nóżek i rączki im tak dziwnie sterczą :) Oczywiście można nóżki dorobić samodzielnie!

Jeżeli pojawią się jeszcze kiedyś zestawy na zwykłe maskotki, bez licencji to na pewno jakąś tubkę kupię. Niestety nie są to produkty dla osób początkujących, więc wszystkim szydełkującym świeżakom proponuję wstrzymać konie i to nie obierać kierunku na Biedronkę ;)

Pacnij lajka jak tekst się podobał!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów