Spotted – kalectwo relacji międzyludzkich

0

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Za moich czasów kiedy chciało się kogoś poderwać waliło się prosto z mostu. Prosiło się koleżankę, by spytała czy komuś się podobam.

 

To był okres, w którym każdy romans rozpoczynało kopnięcie w kostkę czy pociągnięcie za włosy, a kiedy płomyk namiętności przygasał za koszulkę wrzucało się żabę. Interakcje międzyludzkie wrzały, a znajomości zawiązywało się równie łatwo co supeł makramowy. Czasy się zmieniły, a przeniesienie znacznej części naszego życia do Internetu zaowocowało spadkiem śmiałości i powstaniem wielu inicjatyw, które ten brak odwagi miały pomóc nam przezwyciężyć. Instruktorzy od PUA, anonimowe czaty, portale dla singli i największe kalectwo stosunków interpersonalnych naszych czasów – Spotted.

 

CZYM MIAŁO BYĆ SPOTTED?

 

Założenia Spotted były proste. Miało pomagać wszystkim cierpiącym na Klątwę Blitza być na bieżąco z ciekawymi rzeczami, które zdarzyły się na mieście typu: chłopak z parku chodzacy o szczudłach, bezdomny recytujący Bogurodzicę czy wszystkie otwarte kasy w Biedronce. Wykształciło się stwierdzenie być zespottowanym, które w praktyce oznaczało wykonywanie w miejscu publicznym bezdennie głupiej czynności lub przywdziewaniem kreacji będącej mieszanką ubrań z pomocy dla powodzian i strojów z sexshopu, w nadziei że ktoś o tym napisze w Internecie. Spotted poszło w ślady MTV i z ciekawej inicjatywy ewoluowało w prawdziwe gówno.

 

CZYM NAPRAWDĘ JEST SPOTTED?

 

Przy pierwszym kontakcie ze Spotted można odnieść wrażenie, że jest to kolejna strona z ogłoszeniami imprez i konkursów oraz informacjami o zaginionych dzieciach, psach czy malezyjskich samolotach.

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Wystarczy jednak chwila zagłębienia w temat, by usłyszeć Radosława Kotarskiego szepczącego nam do ucha „Nic bardziej mylnego”. Otóż Spotted okazuje się prawdziwą wylęgarnią życiowych nieudaczników. Takich, którzy bez uprzednich ćwiczeń motywacyjnych przed lustrem nie będą mieli odwagi poprosić o bułki Pani w spożywczaku. Takich, których jedyny kontakt cielesny z płcią przeciwną zakończył się w momencie przerwania karmienia piersią. Takich, których pierwszą myślą po zobaczeniu na mieście ładnej dziewczyny jest „poproszę ją o kontakt na spotted”.

 

SPRAWDŹ SWÓJ POZIOM ZESPOTTOWANIA MÓZGOWEGO!

 

POZIOM 1 – STALKER

 

 

Pierwszy poziom objawia się prześladowaniem wybranka serca.

 

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

 

Jeżeli widzisz ładną dziewczynę/chłopaka, a w Twej głowie tworzą się już projekcje wspólnego życia pod żadnym pozorem nie ujawniaj swego istnienia i broń boże nie sugeruj chęci zapoznania się. Oznajmij o tym na Spotted. Obiekt Twoich uczuć na pewno będzie pamiętał osobę, która pół roku temu zerkała na nią chowając się za filarem.

 

POZIOM 2 – UŚMIECHACZ

 

 

Nawet najstarsi górale i producenci past do zębów wiedzą, że dobry uśmiech to początek dobrej znajomości.

 

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Szkoda tylko, że ta znajomość na uśmiechach się kończy, bo zamiast przestać suszyć do siebie zęby i nawiązać kontakt werbalny, drugopoziomowcy uciekają z tą czynnością na Spotted.

 

POZIOM 3 – OVERLY ATTACHED GIRLFRIEND

 

 

Poziom 3 w przeciwieństwie do swoich poprzedników w kontakcie bezpośrednim zaczyna korzystać ze słów.

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Robi to jednak oszczędnie, bo już samo odpowiedzenie na „Dzień Dobry” oznacza dla niego miłość po grób.

 

POZIOM 4 – ZAGADYWACZ UCIEKACZ

 

 

Wysoko zaawansowany debil.

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Osobnik, który nawiązał już bezpośredni kontakt i miał najlepszą sposobność, by poprosić chociażby o numer. W krytycznym momencie traci jednak pewność siebie, po czym biegnie na Spotted podtrzymać znajomość.

 

SPOTT-END

Większość użytkowników Spotted na kontakty międzyludzkie reaguje tak:

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Aspirują do ludzi przyszłości z bajki Wall-e, którzy przelatując obok siebie na fotelach nie zauważają jeden drugiego, bo i tak wyświetlają im się na „monitorach”.

Qrkoko.pl - Spotted - kalectwo relacji międzyludzkich

Jeżeli dojdzie więc do spottowego spotkania jak będzie ono wyglądało? O czym rozmawiać będą ze sobą osoby, które wcześniej widziały jedynie skrawki swoich butów. Co będą mieć ze sobą wspólnego? Skarpetki?

Spotted miało w domyśle pomóc nieśmiałym osobom w zapoznaniu się z kimś. W rzeczywistości rozleniwiło i upośledziło ludzi w relacjach interpersonalnych. Zamiast podejść do kogoś i zapoznać się na miejscu wolą zespottować się później na Facebooku. Ograniczając sobie kontakt bezpośredni zastępując go tym wirtualnym, choć pozornie ułatwiamy sobie życie towarzyskie, w rzeczywistości je utrudniamy.

W dzisiejszych czasach, które umożliwiają nam wirtualne zaczepki nie widzimy powodu, by robić ten pierwszy krok w prawdziwym życiu.

 

Spotted miało pomóc, a jednak nam zaszkodziło. Wyeliminowało z prawdziwego życia ważną funkcję, która wstępnie weryfikowała czy przyszły partner jest nami faktycznie zainteresowany. Funkcję selekcji naturalnej oddzielającej osoby mające odwagę zagadać i stworzyć relację, od lamusów wiecznie podpierających ściany na dyskotekach.

SKOMENTUJ

.