„Śniadanie na trawie” w Białymstoku

0

Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w Białymstoku

Ostatnio pogoda nie rozpieszcza żadnego miasta w Polsce. Jest chłodno, pada i praktycznie przez cały czas jest ciemno. Jednak przez ciężkie, burzowe chmury prześwituje promyczek nadziei na udany weekend.

Już w obecną niedzielę w Białymstoku rozpocznie się wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Wszyscy będziemy mogli zaopatrzyć się w rękodzieło, wegańskie i wegetariańskie przysmaki oraz masę dobrego nastroju, który zrekompensuje mizerne lato :) W ten weekend rządzą Dziew/czyny, które wspólnie ze Stowarzyszeniem 9/12 oraz Operą i Filharmonią Podlaską organizują „Śniadanie na trawie” – targ śniadaniowo-rękodzielniczy.

28 czerwca (niedziela) w godz. 11-15

Opera i Filharmonia Podlaska „Europejskie Centrum Sztuki” w Białymstoku

ul. Odeska 1, 15-406 Białystok, Poland

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/822747057833126/

Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w Białymstoku

Z racji, że zostałam matronką tego wydarzenia miałam okazję pomęczyć zapracowane Dziew/czyny i podpytać je jak wygląda organizacja targu od środka:

Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w BiałymstokuSkąd pomysł na taki piknik? Połączenie rękodzieła z wegetarianizmem i jarmarkiem spotykam po raz pierwszy :)
Qrkoko.pl - Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w BiałymstokuPomysł wziął się stąd, że w Białymstoku brakuje imprezy, niedzielnych targów, które odbywają się w większych miastach w Polsce, gdzie można kupić produkty młodych rękodzielników i rękodzielniczek, spotkać osoby, które robią naturalne kosmetyki czy prowadzą kulinarne blogi.

Nasz pomysł na ten pierwszy targ „Śniadanie na trawie”, który mam nadzieję, będzie kontynuowany był taki, aby połączyć targ z piknikiem. Żeby była to okazja do poznania ludzi, zobaczenia ich wytworów, spróbowanie wegetariańskich i wegańskich potraw, ale też spędzenia poranka na kocu na trawie. Jako projekt Dziew/czyny, w swoich działaniach zwracamy uwagę na empatię do zwierząt i promowanie diet roślinnych, szczególnie wegańskiej, stąd takie połączenie :)

Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w BiałymstokuJak to wygląda organizacyjnie od środka? Domyślam się, że przy takim wydarzeniu trzeba znaleźć sponsorów, rozreklamować się i ogarnąć całą logistykę. Pewnie sam podział obowiązków wymagał porządnej dyskusji.
Qrkoko.pl - Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w BiałymstokuMyśl o targu w dziew/czyńskich głowach pojawiła się już jakiś czas temu, przy pomocy w organizacji wegańskiego targu w ramach Tygodnia Weganizmu. Zaczęłyśmy myśleć o formule targu, jaki miałby być, później szukałyśmy miejsca, gdzie mógłby się odbyć. I tak znalazłyśmy Operę i Filharmonię Podlaską, która w ostatni weekend czerwca organizuje festiwal muzyczny Halfway Festival. Opera przystała na nasz pomysł i tak stałyśmy się imprezą towarzyszącą temu festiwalowi.

Jeśli chodzi o sponsorów i reklamowanie – to pewnie się zdziwisz, nie mamy na to ani jednej złotówki. Opera użycza nam miejsca, reklamę zrobiłyśmy tylko na Facebook’u, reszta odbyła się chyba drogą pantoflową. Wystawienie się ze swoim stanowiskiem jest też darmowe.

Logistycznie nad wydarzeniem pracuje pięć dziewczyn: Asia, Julita, Sylwia, Majka i ja. Ponieważ współpracujemy ze sobą od jakiegoś już czasu, podział obowiązków dokonał się sam.

Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w BiałymstokuIlu wystawców się do Was zgłosiło? Jest to mocno zróżnicowana grupa czy raczej wszystko wędruje wokół jednej techniki lub potrawy?
Qrkoko.pl - Qrkoko.pl - "Śniadanie na trawie" w BiałymstokuZainteresowanie targiem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Myślałyśmy, że może zbierzemy grupę 30 osób, a tu, w przeciągu tygodnia zgłoszeń przyszło ponad 90! Niestety nie mogłyśmy przyjąć wszystkich, bardzo żałujemy. Zrobiłyśmy nawet nieco mniejsze stoiska by móc zmieścić więcej osób i tak będzie 50 stanowisk w części targowej, ale ponieważ Opera udostępniła nam też taras, tam robimy strefę relaksu – będzie można wziąć udział w zajęciach jogi czy zajęciach plastycznych.

Natomiast jeśli chodzi o wystawców, to wydaje nam się, że to głównie młodzi ludzie, nikogo nie pytałyśmy o wiek :) Techniki i potrawy są bardzo zróżnicowane – będą stoiska z biżuterią, ceramiką, filcem, poduszkami, kwiatami, grafiką, ale będzie można też zrobić sobie zdjęcie w starym stylu, czas będą nam umilać młodzi muzycy spotkani w parku. Na stoiskach z jedzeniem będzie można kupić; tarty, ciasta, hummus, chleb, różnego rodzaju pasty, ale też kanapki czy lemoniadę.

Odpowiadała Karolina Sitko – koordynatorka

Także sami widzicie, że w niedzielę warto wybrać się pod Operę. Taki ogrom atrakcji zadowoli najbardziej wymagające osoby. Będzie można się wyszaleć, najeść i obkupić w piękne rzeczy. Dla mnie jest to punkt obowiązkowy do zaliczenia w weekend :)

Przejrzałam listę wystawców i będzie na czym zawiesić oko! Koniecznie musicie zajść do Kasi Rutkowskiej, mistrzyni drobnych form. Nie zapomnijcie o Pracowni Baobab, świetnych geekowskich haftów od Haftifnot czy cudownych rzeczy od Uszytego Butiku. Mnie i Przedmęża z racji obowiązkowej diety możecie szukać na najlepszych stoiskach z jedzeniem, takich jak Flow Food. Poza tym będzie świetna muzyka i można wziąć ze sobą koce żeby się zrelaksować i Tworzyć na świeżym powietrzu.

To co, widzimy się na miejscu?

Qrkoko.pl

Polub mnie na Facebooku
I nie przegap nowych wpisów

.