Dlaczego słodka biżuteria jest tak popularna?

13
Qrkoko.pl - Dlaczego słodka biżuteria jest tak popularna?

Źródło: Lemon Lovely

Boję się biżuterii z masy polimerycznej. Wprowadza w moim życiu niepokój i podważa mój światopogląd. Nasuwa mi ciąg pytań – Czy to jeszcze kolczyk czy już ciasto? Dlaczego oszaleliśmy na punkcie biżuterii w kształcie słodkości? Jaki jest sens życia? Co się dzieje z naszymi składkami na ZUS? Do tej pory tylko na jedno z nich znam odpowiedź.

Kolczyki w kształcie owoców, ciast i tym podobnych przysmaków biją rekordy popularności. Niezliczona ilość Twórców lubuje się właśnie w takiej formie ekspresji. Zastanawiałam się, gdzie jest drugie dno ich sukcesu? Nawet słabo wykonana rzecz, wyglądem przypominająca dzieło przedszkolaka, który połowę materiałów zamiast na pracy umieścił w brzuchu sprzedaje się jak świeże bułeczki. A Rękodzielnicy tworzący na wysokim poziomie jak Lemon Lovely są tak oblegani, że prędzej dostaniesz się na wizytację u królowej Wielkiej Brytanii niż do nich na listę oczekujących. Siedziałam, rozmyślałam nad tym fenomenem i nagle mnie olśniło.

Qrkoko.pl - Dlaczego słodka biżuteria jest tak popularna?

Źródło: Lemon Lovely

Był sobie kiedyś pan Maslow. Z masłem miał mało wspólnego i choć nie wpadł na pomysł, by postraszyć paranoików gadającą Delmą to wyszedł poza ramę psychologii i wymyślił coś znacznie mądrzejszego. Stworzył piramidę gdzie jedną z podstawowych potrzeb ludzkich jest zapewnienie pożywienia. Zaś na samej górze znajduje się potrzeba samorealizacji i wyrażenia własnego Ja, np. poprzez noszenie ozdób. A co jeśli przez noszenie biżuterii, która wygląda jak jedzenie zaspokajamy obie te potrzeby? Czy nosząc kolczyki w kształcie pączków oszukuję swój mózg wmawiając mu, że nie jestem głodna? A może jest zupełnie na odwrót? Pogromcy Mitów przeczesując wąs dumają czy warto to sprawdzić, wyznawcy teorii spiskowych szukają biżuterii w kształcie trójkątów, a w tle słychać dźwięk wybuchających mózgów.

JEM, WIĘC JESTEM I MYŚLĘ O TYM

Pomidory z solą przypominają mi o wypadach nad kąpielisko. Sok winogronowy o miesiącach spędzonych w szpitalach. Nic tak nie smakuje jak jabłecznik mojej mamy i gdybym znalazła ozdobę przypominającą mi o tym fragmencie dzieciństwa to z chęcią bym ją nosiła. To forma przypominajki, która nie tylko spełnia swą funkcję, ale również świetnie wygląda. Ma tylko jedną wadę, bo powoduje chwilowe zaniki pamięci. Kiedy widzę kolczyk w formie oblanego czekoladą kawałka tortu to momentalnie zapominam o diecie i pędzę do najbliżej cukierni.

Qrkoko.pl - Qrkoko.pl - Dlaczego słodka biżuteria jest tak popularna?

Źródło: Lemon Lovely

Każdy z nas ma przynajmniej raz dziennie styczność z jedzeniem. A przynajmniej Ci, którzy za swój życiowy cel nie postawili manifestowania, że spożywanie mięsa/warzyw/owoców (niepotrzebne skreślić) jest niewybaczalną zbrodnią. Każdy z nas musi jeść, więc pokarm przywodzi nam na myśl skojarzenia z różnymi sytuacjami. Czy tu tkwi sekret słodkich miniaturek z modeliny?

Qrkoko.pl

Patrz jakie ładne! Kliknij!