Serduszko na szydełku – Kurs Szydełkowania [lekcja #9]

0

Serduszko na szydełku – romantyczna ozdoba do domu

Serduszko na szydełku to świetna ozdoba, którą w prosty sposób wykonasz sama! Wystarczy w to włożyć tylko trochę serca ;)

To lekcja 9 kursu szydełkowania
Jeśli chcesz się do niego zapisać kliknij w obrazek poniżej.

Qrkoko.pl - Jak zrobić płaski okrąg - Kurs Szydełkowania [lekcja #1] 

Jeżeli chcesz nauczyć się szydełkować to prędzej czy później Twoje oczy powędrują w kierunku przestrzennych form :) Szydełkowe serduszko jest idealne do ćwiczeń, ponieważ pomoże Ci opanować dodawanie i zmniejszanie półsłupków oraz powoli wprowadzi w tajniki formowania różnych kształtów. Do tego to świetna ozdoba! Zobacz czego będziemy potrzebować:

SERDUSZKO NA SZYDEŁKU – WŁÓCZKA
Qrkoko.pl - Wielkanonca czapka "króliczek" na jajko - Kurs Szydełkowania [lekcja #7]

Tak naprawdę możesz wybrać każdą włóczkę jaką masz pod ręką :) Serduszko na szydełku uda Ci się zrobić z każdej! Sama zdecydowałam się na bawełnę 100%, ponieważ świetnie sprawdza się w praniu i ładnie współpracuje z szydełkiem. Moja grubość to 50g/180m.

SERDUSZKO NA SZYDEŁKU -SZYDEŁKO 

Qrkoko.pl - Granny Stitch i Granny Square - Kurs Szydełkowania [lekcja #3]

Serduszko na szydełku to jedna z form przestrzennych, a do takich oraz do maskotek zawsze warto wybrać mniejsze szydełko od tego, które poleca producent. Dzięki temu unikniemy większości dziur, a cała praca będzie ładnie zbita i równa :) Dlatego u mnie góruje szydełko 2,0 mm.

SERDUSZKO NA SZYDEŁKU -WYPEŁNIENIE 

Qrkoko.pl - Prosta pufa na szydełku

Testowałam różnego rodzaju wypełnienia do maskotek i najlepiej sprawdza się kulka silikonowa. Pięknie formuje zabawkę i świetnie się pierze. A schnie jak marzenie ;) Polecam!
PS. Kulka po czasie lekko się zbija, więc pamiętaj, aby napchać jej dużo.

POZOSTAŁE

Qrkoko.pl - Czapka na szydełku, ściągacz i słupek reliefowy - Kurs Szydełkowania [lekcja #5]

Tradycyjnie Twoim przyjacielem będą ostre nożyczki i dobra igła. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w znaczniki, czyli markery :)


Zapraszam do nauki!


Zobacz jak wygląda gotowe serduszko!

Do dużego wykorzystałam włóczkę Himalaya Dolphin, a małe zrobiliśmy wspólnie :)

serduszko na szydełku serduszko na szydełku

INFORMACJE DODATKOWE
– kilka słów uzupełniających –

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pytania lub czujesz potrzebę uzupełnienia zdobytej wiedzy to poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji:

  • Kurs jest w pełni darmowy. Po prostu korzystaj sobie z moich lekcji i ucz się we własnym tempie. Oczywiście możesz mi w pewien sposób „zapłacić” za moją pracę udostępniając ten kurs wśród swoich znajomych, zapisując się do mojej kurczakowej poczty czy dając mi subskrypcję na moim kanale YouTube, ale nie jest to żaden obowiązek ;)

  • Oficjalny adres Kursu Szydełkowania to http://qrkoko.pl/kurs-szydelkowania/ Możesz go podsyłać swoim znajomym i samej do niego zaglądać, bo znajduje się tam pełny opis kursu oraz pojawiają się tam najnowsze lekcje.

Agata Garbowska – twórczyni bloga Qrkoko.pl i kanału YouTube QrkokoTV

Od wielu lat Rękodzielnik z zamiłowaniem do szydełkowania i koralikowania. Qrkoko.pl - Kurs SzydełkowaniaKurs, który stworzyła pomoże ludziom nauczyć się podstaw szydełkowania, formowania dzianiny i innych zagadnień związanych z dzierganiem. Jej tutoriale zostały okrzyknięte najlepiej wyjaśnionymi lekcjami w polskim Internecie, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny i zabawny sposób.

  • Wszystkie lekcje będą pojawiać się na moim kanale YouTube. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś polecam dać mi tam subskrypcję, aby nie przegapić najnowszych filmów – http://www.youtube.com/user/QrkokoTV?sub_confirmation=1

  • O swoich lekcjach informuję również na moim fanpage’u, więc jak jeszcze nie pacnęłaś tam lajka to również polecam to zrobić – https://facebook.com/Qrkoko

  • Jeżeli czegoś z tej lekcji nie zrozumiałaś i masz pytanie to możesz mi je śmiało zadać ;) Najlepiej będzie jeśli dopiszesz się do Kurczakowej Poczty i potem zadasz mi pytanie mailowo, ale odpowiadam też na wiadomości wysłane na Facebooku.

PODSUMOWANIE

Komu podarujecie takie serduszko? To idealny pomysł na prezent!. Do tego można wykorzystać resztki włóczek i dowolnie modyfikować wzór. Zabawka idealna i… od serca ;)

Udanego tworzenia Kurczaki!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link http://qrkoko.pl/kurs-szydelkowania/ a na pewno zapamiętają adres :)

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę ;) Powodzenia!

 

 

.