Jeszcze na dobre zimowa biel nie przykryła jesiennej szarości, a już znamy kolejne dwa kolory, które wyznaczą trendy 2016 roku.

Amerykańska korporacja Pantone ogłosiła jakie kolory będą królować w przyszłym roku. Marsala została zdetronizowana na rzecz nowej królewskiej pary – Rose Quartz (różany kwarc) oraz Serenity (spokój).

Qrkoko.pl - Rose Quartz i Serenity - dwa najpopularniejsze kolory w 2016 roku

Puknij w zdjęcie, aby przeczytać artykuł na Pantone

 

CO TO OZNACZA DLA RĘKODZIEŁA?

Określenie nowych, przodujących kolorów będzie miało ogromny wpływ na rynek Rękodzieła. Design, moda, makijaż, handmade – to wszystko opiera się na trendach, również kolorystycznych. Skoro branża makijażowo-odzieżowa od przyszłego roku stanie się różowo-błękitna to ludzie będą chcieli pasujące do tych kolorów dodatki oraz biżuterię. Warto się nimi bliżej zaprzyjaźnić, bo to właśnie one znajdą się na listach Waszych klientów pod hasłem „must have”.

CO JA O NICH MYŚLĘ?

Wybranie dwóch kolorów to dosyć śmiałe posunięcie. Chociaż z drugiej strony postawienie na pastelowe odcienie było już zagraniem bezpiecznym. Jako przedstawicielka typu urody Cool Winter bardziej cieszy mnie brudny błękit, bo w takich różanych kwarcach wyglądam chorowicie.

Delikatne odcienie tych kolorów są bardzo łatwe w obróbce, a rękodzielniczy rynek jest pełen półfabrykatów wpisujących się barwą w ogłoszone trendy. W przeciwieństwie do Marsali, Rose Quartz i Serenity są bardzo zwiewne i romantyczne, dzięki czemu mają szansę przypodobać się większej ilości osób. Są bardziej uniwersalne, co daje im duży potencjał nie tylko w biżuterii, ale też dodatkach.

___

Piłeczka została odbita w stronę Rękodzielników. Jestem ciekawa ilu z nich będzie w stanie odebrać serw i 2016 rok będzie ich wygranym setem ;)

⮮Zostań ze mną na dłużej!⮯

.