QRKOKOPEDIA

0

Qrkoko.pl - QRKOKOPEDIA

0-10

 

3 słowa rękodzielnika w nałogu  – jeśli, może, kiedyś – trzy słowa wypowiadane przez rękodzielnika, który tworzy te same dzieła „na masę”.

10 minut roboty – określenie używane przez osoby proszące o pomoc w tematyce, o której nie mają pojęcia. Nieważne jak prośba byłaby skomplikowana czy czasochłonna – jeżeli wygląda na łatwą to według proszących zajmuje przysłowiowe 10 minut roboty.

B

 

Bezdomnik – obca osoba przychodząca „z ulicy” lub dawno zapomniany znajomy, który wymaga darmowej nauki i przekazania całej wiedzy, argumentując to „bo potrafisz”.

Detoks rękodzielniczy – czas, w którym odpoczywamy od nadmiaru pomysłów i ciągłego Tworzenia.

Diler rękodzielniczy – lokalne pasmanterie i sklepy z półfabrykatami.

F

 

Facebookowy uzewnętrzniacz – osoba, która publicznie użala się nad swym losem do czasu, aż ktoś się nim zainteresuje.

G

 

Grypsera rękodzielnicza – używanie prawidłowych nazw elementów i półfabrykatów rękodzielniczych.

N

 

Nadczłowiek – osoba przyjmująca więcej zamówień specjalnych niż jest w stanie zrobić.

Nielegalny rękodzielnik – osoba psująca rynek i wizerunek handmade’u, sprzedająca rękodzieło bez działalności gospodarczej, najczęściej po kosztach.

P

 

Pan Spinacz – osoby uważające, że ludzie sukcesu zawdzięczają wszystko przekrętom i oszustwom.

Pasożyty rodzicielskie – rodzice bez pytania oddający swoje dzieci pod opiekę obcym ludziom np. sklepowym sprzedawcom.

Plagiator – leniwe osoby bez talentu, odtwórcy.

Poławiacz okazji – żebracy nabijający lajki na fanpage’ach firm do okrągłych sum, wymagający za nieproszoną przysługę upominków.

Pożycznik – osoba, która wymusza na Tobie pożyczenie materiałów czy narzędzi, tylko dlatego, że masz ich dużo. Najczęściej nie zwraca ich wcale lub w okropnym stanie.

Pseudo feministka – chce by kobiety mogły pracować w męskich zawodach. Wyśmiewa mężczyzn, którzy chcą pracować w damskich zawodach.

R

 

Rodzicielski straszak  – rodzice, których jedyną metodą wychowawczą jest straszenie dzieci np. bądź grzeczny, bo ta Pani Cię zabierze.

S

 

Sklepowe oko Saurona – choroba rodziców, którzy są przekonani, że wszyscy sklepowi sprzedawcy będą czuwać nad ich pociechami pozostawionymi bez opieki, w czasie gdy oni będą zajęci przeglądaniem sklepowych wystaw.

Srokułka – rodzice będący krzyżówką kukułki ze sroką. Najpierw podrzucają swoje jaja, by potem odlecieć w stronę błyskotek. Zapominają o swoim dziecku zahipnotyzowani pierwszą lepszą promocją i przypominają sobie o nim dopiero przy kasie.

Szlachta rękodzielnicza – leniwe osoby, którym w poszukiwaniu wiedzy nie chce się przeglądać stron www ani kupować gazetek tematycznych. Wolą mieć wiedzę podaną na tacy.

W

 

Wieczna gwarancja – sytuacja kiedy klient non stop przynosi zepsutą pracę, która była już kilkukrotnie naprawiana. Najczęściej niszczy ją przez nieuwagę lub w celu wyłudzenia nowej.

Wyzyskiwacz – osoba, która wykorzystuje fakt, że dzięki wieloletniej nauce i talentowi coś wychodzi Ci szybko i sprawnie. Żeruje na Twojej ciężko zdobytej wiedzy co raz prosząc o „malutkie” przysługi.

.