Qrkoko wydaje 5 zł i testuje gazetę InStyle

0

Qrkoko.pl - Qrkoko wydaje 5 zł i testuje gazetę InStyleJeżeli mieliście kiedykolwiek wątpliwości czy miałam rację wyznaczając trendy w Rekodziele to mam dla Was prostą metodę żeby się o tym przkeonać. Wystarczy przejść się po sieciówkach lub kupić jakąkolwiek gazetę związaną z modą i trendami.

Kupowałam dzisiaj ulubione gazety do prasówki i mój wzrok spoczął na dwumiesięczniku InStyle, który po raz pierwszy miałam w rękach. Zaciekawiła mnie bluzka, którą ma na sobie Ania Mucha uśmiechająca się do mnie z okładki. Myślałam, że jest ona wyszydełkowana (bluzka, nie Ania) i chciałam już odejść znudzona, ale kiedy podeszłam bliżej to mój uśmiech zmienił się w grymas zdziwienia – to były koraliki! Szybko wyjęłam 4,90 z portfela Przedmęża i pobiegłam do kasy.

Niestety nie dowiedziałam się kto był odpowiedzialny za tą kreację. Chociaż za strój odpowiada Emilio Pucci to muszę pogrążyć się w smutku i podzielić się z Wami opinią o jego niezbyt udanym tworze. Pomysł jest bardzo ciekawy. Zazwyczaj widuję ubrania wyszywane, a tutaj całość jest wypleciona. Jednak wykonanie i użyte materiały nie wprawiają mnie w zachwyt. Z tego co mogę stwierdzić po okładce to koraliki nie są pierwszej równości, a i dobór kolorów mocno jarmarczny (w złym tego słowa znaczeniu). Jakość wyplatania też pozostawia wiele do życzenia. Wszystko krzywe, widać nić, a miejscami nawet wystające ogonki. Chociaż projekt jest pomysłowy i pracochłonny to można w tym wypadku chwalić jedynie za chęci, a nie wyniki. Nie wiem też czy to wina pozowania Ani czy przypadkowość plecenia koralików, bo bluzka (a może sukienka?) w kilku miejscach nieciekawie się marszczy. Generalnie pomysł był świetny, ale wykonanie skopane.

Qrkoko.pl - Qrkoko wydaje 5 zł i testuje gazetę InStyle

Za to gazeta uratowała się stroną poświęconą biżuterii By Dziubeka. Jestem wielką fanką tej marki, bo robi dobrą rzecz dla miłośników biżuterii prostszej w wykonaniu, a przy tym wciąż zachwycającej. Bardzo się cieszę, że w gazecie znalazły się też kolie z elementami sutaszowymi. By Dziubeka jest prawdziwą mistrzynią w łączeniu różnych koralików, sprawiając przy tym, że nie wygląda to przypadkowo, tylko schludnie. To styl, który pokazuje, że Rękodzieło nie musi być wielkimi i ciężkimi projektami wykonanymi w technikach zakrawających o czarną magię żeby móc zachwycać. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę Macademian Girl w jakiejś  z tych kolii!

Qrkoko.pl - Qrkoko wydaje 5 zł i testuje gazetę InStyleZa to muszę wyrazić swoje niezadowolenie z naszyjnika Bijou Brigitte, który można znaleźć na stronie 103. Gdyby ktoś z Was przyniósł mi go do oceny został by zjechany z góry do dołu i wysłany z płaczem na doszkolenie. Tutaj mam same negatywne uczucia. Zaczynając od tego, że koraliki są tak krzywe, że chyba są to odpady od Preciosy i nawet w chińskich marketach takich nie sprzedają. Do tego widać wyraźnie podkład, na którym zostały one ekhm… wyhaftowane.

Sama jakość szycia zostawia wiele do życzenia, część krzywizn można zrzucić na materiały, ale nie przesadzajmy! Sam pomysł nie jest również odkrywczy, bo magluje się go od kilku sezonów. Zaczynając już o tematyki około-orientalnej, przez kolory i nawiązanie do mandali. Nie ma również przedłużki, co dla mnie jest niestety obowiązkowe kiedy nie robi się czegoś na wymiar. Sama swoje naszyjniki noszę wysoko, ale znam osoby, które wolą je zawieszać najniżej jak się da. Jeżeli ktoś zastanawia się nad wydaniem na to 90 zł to lepiej żeby te pieniądze wydał w sklepie z półfabrykatami i spróbował swoich sił. Nie ma tutaj większej filozofii ani indywidualności, więc każdy kto potrafi utrzymać w dłoniach igłę zrobiłby to lepiej.

PODSUMOWANIE

Gazeta kosztowała niewiele, bo tylko 5zł i nie uważam tego za stracone pieniądze. Polecam ją każdemu kto chce poobserwować trendy, a nie ma czasu przejść się po mieście, sklepach czy poszaleć w internecie. Jest tam kilka fajnych artykułów, a rękodzielnik otwarty na inspiracje znajdzie ich aż z nadmiarem. Praktycznie każdy z trendów, który prognozowałam znajdzie swoje potwierdzenie.

Qrkoko.pl

Polub mnie na Facebooku
I nie przegap nowych wpisów

.