Punk się budzi

0

Jedną z wielu propozycji na zbliżający się sezon jesień/zima 2014/15 jest styl punkowy. Do łask wracają łańcuchy, ćwieki, mocne czerwienie i głębokie czernie. Podstawową zasadą przy tworzeniu w tym stylu jest brak zasad.

Punk nie śpi nawalony tylko wchodzi na salony

Mniej więcej wiadomo jak ubierać się w stylu punkowym – coś podrzeć, dorzucić trochę skóry, agrafek i ewentualnie tatuaży z czipsów. Tylko jak tworzyć biżuterię w takim stylu? Co jeszcze jest punkiem, a co już emo? Czy grunge  i gothic można łatwo pomylić? I jak to wszystko przenieść z wybiegów do swojego warsztatu?

PUNK PUNKOWI NIE RÓWNY

Propozycja Moschinio na zbliżający się sezon można śmiało określić mianem popkulturowym. Nawiązuje do logotypu McDonalda, korzysta z wizerunku uroczego SpongeBoba, a niektóre jego kreacje wyglądają jak uszyte z ogromnych paczek po czipsach. Jednak pomiędzy tymi wszystkimi kolorowymi i zabawnymi propozycjami znalazł się też punk.

Qrkoko.pl - Punk się budzi

Punk punkowi nie jest już równy. U Moschinio dostaliśmy jego seksowną wersję. Z lateksem, skórami i masą metalowych elementów. Spróbuj coś z tego wnieść do swojej kolekcji biżuterii, jednak ogranicz widoczność logo do minimum. Łańuchowo/kobiecą propozycje podsuwa nam Stradivarius:

Qrkoko.pl - Punk się budzi

Jednak do mnie bardziej przemawia propozycja z pokazu Schiaparelli:

Qrkoko.pl - Punk się budzi

Lekko dziewczęca wersja punku i aplikacja z krwawiącym sercem dodaje uroku i trochę uspokaja styl. Można powiedzieć, że punk został udomowiony.

Inną, punk-rockową wersję można dostać w Sinsay, kolejnej sieciówce dostępnej w Polsce:

Qrkoko.pl - Punk się budzi

Sieciówki jak zwykle trochę kuleją na poziomie biżuterii. Mile zaskoczyło mnie Mohito, które z punkowej biżuterii dorzuciło co nieco do nowej kolekcji:

Qrkoko.pl - Punk się budzi

Moją sugestią dla Was na sezon jesień zima 2014/15 jest Glam Punk. Używajcie ćwieków, metalowych wstawek, dużej ilości łańcuchów oraz kryształów. Dominować ma czerń, czerwień, mocno przytłumione kolory szarości. Z dodatków głównie kierujcie się w stronę złota i oksydowanego srebra. Nie strońcie od motywów krzyży, róży i czaszek. Jednak w tym wszystkim musicie znaleźć umiar. Z punkiem jak z kotem. Udomowiony trzyma się dłużej.

SKOMENTUJ

.