Psychedelic chameleon

0

Qrkoko.pl - Psychedelic chameleon

Ta praca bierze udział w konkursie Kalendarz Royal-Stone 2015 do inspiracji KAMELEON w dowolnej technice. Chociaż o zwycięstwie decyduje jury to jeśli podoba Wam się praca możecie dać jej łapkę w górę:

KLIKAJĄC TUTAJ

Kiedy zobaczyłam, że Royal Stone organizuje dogrywkę do swojego kalendarza ucieszyłam się jak małe dziecko. Tematem pracy, która może trafić na okładkę był „Kameleon”. Piękny temat, przez który moja głowa o mało nie eksplodowała, bo miałam milion pomysłów. Od broszki, przez Full Body Chain do kastetu. Zrobiłam wiele rysunków, aby wyłonić z niego ten jeden zwycięski, który trafił do mnie na warsztat. Postawiłam na nietypowy naszyjnik.

Nie chciałam zrobić czegoś oczywistego w stylu przekoloryzowanej pracy. Planowałam wyjść poza utarty schemat. Pokazać w tej pracy co mnie inspiruje, fascynuje i napędza do Tworzenia. Zastanawiałam się czego najbardziej bałam się w kameleonie. Przeraża mnie to, że mogą owinąć mi się wokół szyi!

Jako, że walczę od jakiegoś czasu ze swoimi strachami postanowiłam wykorzystać to na swoją korzyść.  Sam wygląd kameleona nawiązuje do Día de Muertos czyli meksykańskiego święta: Dnia Śmierci. To zjawisko, jego otoczka, piękne stroje, niesamowite makijaże i wszystko co wiąże się ze świętem jest dla mnie wielką dawką inspiracji. Żałuję, że moja doba ma tylko 24 h, bo mogłabym tworzyć całe kolekcje oparte na tym motywie.

W naszyjniku połączyłam moje dwie ukochane techniki. Ogon, który jest jedocześnie zapięciem został przeze mnie wyszydełkowany. Nie wyobrażam sobie życia bez szydełkowania. Nawleczenie koralików na sznur zajęło mi około 7 godzin, wliczając w to sprawdzanie czy nie było pomyłek. Chociaż wiele osób z mojego otoczenia pukało się w głowe to nie żałuję ani jednej minuty. Było warto, dokładnie taki efekt chciałam uzyskać!

Cały korpus został wyhaftowany koralikami, wliczając w to przytwierdzenie ogona. Tułów dodatkowo usztywniłam, aby nie przekrzywiał się podczas noszenia. Głównym zadaniem kolorów było nadanie pracy psychodelicznego wyrazu. Stąd nazwa pracy: Psychedelic chameleon.

Qrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleonQrkoko.pl - Psychedelic chameleon

SKOMENTUJ

.