Przyszłość rękodzielniczych czasopism – CraftMonday #34

5

Qrkoko.pl - Przyszłość rękodzielniczych czasopism - CraftMonday #34

Rękodzielnicze gazetki wydawane są bardzo rzadko. Najczęściej co dwa miesiące, ale mi wydaje się, że to dwa lata świetlne. Wchodząc do Empiku czuję się jak Osioł ze Shreka, który zamiast pytać „daleko jeszcze?” zakrzykuję „czy są już nowe gazety?”. Półka z branżowymi czasopismami wolno zapełnia się nowymi egzemplarzami i słabo się rozrasta. W większości są tam powielane wzory i schematy, które znam z archiwalnych numerów mojej mamy czy babci. Z rozczarowaniem wertuję strony kiedy natrafiam na zdjęcia, które już kiedyś widziałam. Chociaż prawa autorskie i zgody na publikacje są zachowane to jednak wrażenie pójścia na łatwiznę pozostaje, bo ja to wszystko znam z innych numerów czy Internetu.

Jestem uzależniona od dotyku papieru w dłoniach i chciałabym częściej sięgać po branżowe publikacje. Niestety gazety nie wykorzystują swego potencjału i sztywno trzymają się dawno utartego schematu: wzór, reklama, wzór, reklama, czyli coś co możemy znaleźć nie wychodząc z domu.

Czas już pozbyć się rdzy i wziąć przykład z zagranicznych kolegów, gdzie nikt nie boi się publikować poważniejszych treści, artykułów i felietonów. Bo nam rękodzielnikom, kolejne oklepane wywiady czy wzmianki o jarmarkach na tle wzorów zwyczajnie zaczynają się nudzić.

Polub post →