Craft Critic – Oceń swoją pracę!

6

Craft Critic - Oceń swoją pracę!

 

UWAGA! Craft Critic zostało przeniesione na Forum Świadomych Twórców – http://qrkoko.pl/forum/viewforum.php?f=36

 

Craft Critic to projekt, który ma pomóc rękodzielnikom w rozwijaniu swoich umiejętności i obraniu właściwego kierunku w kolejnych etapach nauki. To miejsce, w którym możesz przesłać swoją pracę do oceny i przekonać się co sądzą o niej inni. Dzięki temu dowiesz się co robisz dobrze, a nad czym musisz jeszcze popracować. Nie ma tutaj miejsca na fałszywe słodzenie i nieuzasadnioną krytykę czy niekulturalne opinie. W Craft Critic wspieramy się nawzajem, a każda nasza wypowiedź podparta jest konkretnym argumentem.

 

JAK WYSŁAĆ PRACĘ?

 

Zdjęcie pracy możesz wysłać na mój adres email: qrkoko@gmail.com, a w treści wiadomości wpisać czy chcesz pracę poddać ocenie anonimowo czy podpisać ją imieniem/nickiem/adresem strony. To samo możesz zrobić również poprzez Facebooka wysyłając zdjęcie w prywatnej wiadomości na moim fanpage’u: http://facebook.com/Qrkoko

Jeżeli chcesz dodać zdjęcie anonimowo, a nie chcesz zakładać fałszywych emaili możesz to zrobić w tym temacie w komentarzach. Po prostu wklej link do zdjęcia lub prześlij je bezpośrednio z komputera (opis tutaj – Jak dodać zdjęcie w komentarzu?)

 

Jedyne warunki wysłania pracy to:

a) praca musi być Twoja – wszelkie plagiaty nie będą publikowane

b) zdjęcie powinno być przyzwoitej jakości – wszelkie zdjęcia robione słoikiem, grzebieniem i kalkulatorem nie nadadzą się do oceny

 

JAK OCENIAĆ PRACE?

 

Na Craft Critic dozwolona jest jedynie konstruktywna krytyka i uzasadnione pochlebstwa. Wszelkie komentarze, które nie będą stosowały się do formuły podanej poniżej lub będą obraźliwe zostaną usunięte.

 

Prace możesz krytykować np. w ten sposób:

 

– Nie podoba mi się, bo widać wystające nici w miejscach, w których nie powinno.
– Praca nie jest estetyczna, bo kolory do siebie nie pasują.

 

A tak nie możesz:

 

– Brzydka praca, nie podoba mi się, źle to wygląda, nie wyszło Ci to.

 

Pracę możesz pochwalić np. w ten sposób:

 

– Ładne, zestawienie kolorów współgra z pracą.
– Świetne wykończenie pracy, idealnie równy ścieg.

 

A takie komentarze bez konkretów się nie nadadzą:

 

– Ładne, śliczne, piękne, cudne.

 

Przejdź do ocenianych prac

6 komentarzy

  1. Z miejsca piszę o tej inicjatywie na moim blogu- uważam, że powinna szerzyć się jak tylko się da. :) post będzie niebawem na lore-art.blogspot.com

  2. Pingback: Potrzebujesz krytyki | Qrkoko.pl

  3. Witajcie, dziewczyny.Ja również pozwolę sobie zamieścić informację o CraftCritic u siebie na blogu lub fb,fajna sprawa i z całą pewnością podeślę zdjęcia swoich prac do oceny:)

  4. Małgorzata Liles on

    A ja proszę o zainteresowanie w jakiś sposób szerszej grupy osób które by oceniały konstruktywnie prace. Pomysł jest fantastyczny ale oceny jednej czy dwóch osób to za mało by wysnuć jakieś konstruktywne wnioski. Gdyby więcej osób oceniało, więcej będzie wrzucać swoje prace. Może warto jakiś konkurs propagujący albo cuś…?