Craft Critic – Oceń swoją pracę!

6

Craft Critic - Oceń swoją pracę!

 

UWAGA! Craft Critic zostało przeniesione na Forum Świadomych Twórców – http://qrkoko.pl/forum/viewforum.php?f=36

 

Craft Critic to projekt, który ma pomóc rękodzielnikom w rozwijaniu swoich umiejętności i obraniu właściwego kierunku w kolejnych etapach nauki. To miejsce, w którym możesz przesłać swoją pracę do oceny i przekonać się co sądzą o niej inni. Dzięki temu dowiesz się co robisz dobrze, a nad czym musisz jeszcze popracować. Nie ma tutaj miejsca na fałszywe słodzenie i nieuzasadnioną krytykę czy niekulturalne opinie. W Craft Critic wspieramy się nawzajem, a każda nasza wypowiedź podparta jest konkretnym argumentem.

 

JAK WYSŁAĆ PRACĘ?

 

Zdjęcie pracy możesz wysłać na mój adres email: qrkoko@gmail.com, a w treści wiadomości wpisać czy chcesz pracę poddać ocenie anonimowo czy podpisać ją imieniem/nickiem/adresem strony. To samo możesz zrobić również poprzez Facebooka wysyłając zdjęcie w prywatnej wiadomości na moim fanpage’u: http://facebook.com/Qrkoko

Jeżeli chcesz dodać zdjęcie anonimowo, a nie chcesz zakładać fałszywych emaili możesz to zrobić w tym temacie w komentarzach. Po prostu wklej link do zdjęcia lub prześlij je bezpośrednio z komputera (opis tutaj – Jak dodać zdjęcie w komentarzu?)

 

Jedyne warunki wysłania pracy to:

a) praca musi być Twoja – wszelkie plagiaty nie będą publikowane

b) zdjęcie powinno być przyzwoitej jakości – wszelkie zdjęcia robione słoikiem, grzebieniem i kalkulatorem nie nadadzą się do oceny

 

JAK OCENIAĆ PRACE?

 

Na Craft Critic dozwolona jest jedynie konstruktywna krytyka i uzasadnione pochlebstwa. Wszelkie komentarze, które nie będą stosowały się do formuły podanej poniżej lub będą obraźliwe zostaną usunięte.

 

Prace możesz krytykować np. w ten sposób:

 

– Nie podoba mi się, bo widać wystające nici w miejscach, w których nie powinno.
– Praca nie jest estetyczna, bo kolory do siebie nie pasują.

 

A tak nie możesz:

 

– Brzydka praca, nie podoba mi się, źle to wygląda, nie wyszło Ci to.

 

Pracę możesz pochwalić np. w ten sposób:

 

– Ładne, zestawienie kolorów współgra z pracą.
– Świetne wykończenie pracy, idealnie równy ścieg.

 

A takie komentarze bez konkretów się nie nadadzą:

 

– Ładne, śliczne, piękne, cudne.

 

Przejdź do ocenianych prac