Pozytywne narzekanie – CraftMonday #39

8

Narzekanie jest naszym sportem narodowym. Skarżymy się na wysokie podatki, niskie pensje, kiepską figurę, starzejącą się żonę i samochód. Uwielbiamy dużo mówić jak jest nam źle, ale nienawidzimy czegoś z tym robić.

Nie mam nic przeciwko narzekaniu, jeżeli służy wypunktowaniu co należy w swoim życiu zmienić, by je poprawić. Jeśli niesie to za sobą jakieś działania. Nie widzę sensu w powtarzaniu o marności swego losu, gdzie zamiast usiąść i pomyśleć jak go polepszyć to siedzi się wyłącznie na Facebooku.

Narzekanie zawsze traktowałam jako motor napędowy do działania. Pozwalało mi to zobaczyć, co w moim życiu mi nie odpowiada i powoli to zmieniać. Wyrzucenie z siebie negatywnych emocji pomaga, jeżeli przekuwa się to na pozytywną energię. Nie rozumiem ludzi, którzy myślą, że siedząc bezczynnie i pierdząc w stołek raptem wszystko się pozmienia. Ktoś za dotknięciem magicznej różdżki odmieni życie za nich, bo odpowiednio długo smęcili jak jest im teraz źle.

Jest Ci źle? To zmień to lub chociaż spróbuj. Nie mówię, że wszystko od razu się uda i będzie lepiej, ale przynajmniej będziesz mieć świadomość, że próbowałaś. Życie jest ciężkie i niesprawiedliwe. Ale od samego ględzenia się nie poprawi. Od tego tylko zasycha w gardle, a to prosta droga do stwierdzenia „nic z tym już się nie da zrobić – napijmy się”.

⇓ Polub tekstPolub fanpage ⇓

Zapraszam również na nowo powstałą grupę dyskusyjną Świadomych Twórców.
Wejdź na forum i porozmawiaj z nami o Rękodziele.