2016 to był ciężki rok, ale wielką ulgę przynosił mi każdy poniedziałek, kiedy podczas CraftMonday mogłam podziwiać piękne prace moich kreatywnych Kurczaków. Teraz jest okazja przeżyć to jeszcze raz!

Kolejny rok z CRMD mamy za sobą. Wielką radość sprawia mi fakt, że w każdy poniedziałek tak licznie udowadniamy, że początek tygodnia da się lubić :) Ponownie przygotowałam zestawienie CRMD ze wszystkich 12 miesięcy! To moje wisienki z tortów, których każdy kawałek był przepyszny ;)


 « Styczeń »
Sploty włóczką malowane

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Ta praca rozkochała mnie w sobie splotem. Przeplatane i szerokie warkocze falują w niej jak wzburzone morze. Wygląda pięknie, a opanowanie ich tańca to nie lada wyzwanie. Dlatego ta praca w styczniu najmocniej rozgrzała moje dziewiarskie serce!

Autorka: https://www.facebook.com/Sploty-włóczką-malowane-964044337019425/
#CRMD Styczeń 2016: http://qrkoko.pl/crmd-styczen-2016/


« Luty »
Izabela Goldman

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Frywolitka zawsze kojarzyła mi się z czymś subtelnym, zalotnym. To technika, która zdaje się flirtować z Twórcą w niekończącym się tańcu palców z czółenkiem lub igłą. Ta serwetka jest niesamowita, rozkochała mnie w sobie strzałem prosto w serce. Dbałość o szczegóły, labirynty łezek, pętelek i łuków zdają się nie mieć w niej końca. Jeżeli kiedyś zaproszą mnie na herbatkę do królowej Anglii to na pewno na stoliku, pod delikatnymi filiżankami zobaczę takie frywolitkowe cudo.

Autorka: https://www.facebook.com/izabela.goldman.1
#CRMD Luty 2016: http://qrkoko.pl/crmd-luty-2016/


« Marzec »
WeirdCatSpace

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Czasami wydaje Ci się, że widziałaś już wszystkie maskotki na świecie i nic już Cię nie zaskoczy, a potem widzisz prace WeirdCatSpace. Te urocze, precyzyjnie szyte stworki, niesamowicie kojarzące mi się ze stylem steampunk mają w sobie masę życia i uroku! Podoba mi się ich estetyka, z pozoru nieokrzesana, ale po przyjrzeniu się bliżej – nabierająca sensu. Po prostu przemyślana!

Autorka: https://www.instagram.com/weird_cat_space/
#CRMD Marzec 2016: http://qrkoko.pl/crmd-marzec-2016/


« Kwiecień »
Witraże z pasją

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Witraże to coś co zachwyca mnie od dziecka. Umiejętność ujarzmienia szkła i nadania mu pożądanego kształtu, w mojej głowie bliska jest magii. Chociaż ten bocian jest nieruchomy to mogę się założyć, że w chwili, w której pada przez niego światło – ożywa! Umiejętność opowiedzenia historii poprzez coś co wyszło spod naszych palców i dostało fizyczną postać jest bardzo rzadka. Ten witraż przypomina mi chwile, kiedy na łąkę za moim domem przylatywały bociany. Równie piękne jak ta praca.

Autorka: https://www.facebook.com/Witraże-z-pasją-159943977504892/
#CRMD Kwiecień 2016: http://qrkoko.pl/crmd-kwiecien-2016/


« Maj »
Małgorzata Szpila

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Koronka klockowa to jedna z tych technik, której efekty są subtelne i romantyczne, a proces tworzenia to wyższa matematyka. Każdy kto z powodzeniem się nią zajmuję jest prawdziwym bohaterem (ja niestety chociaż złapałam się w jej sidła, to zaplątałam się zupełnie w niciach i odpuściłam). Taka koronka wymaga precyzji, skupienia i planowania kilu ruchów w przód, jak w szachach. Cieszę się, że tak kreatywny i ogarnięty Twórca jak pani Małgorzata jest członkiem naszej kurzej rodziny!

Autorka: https://www.instagram.com/m_szpila/
#CRMD Maj 2016: http://qrkoko.pl/crmd-maj-2016/


« Czerwiec »
Krystyna Smolińska

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Ta praca mówi sama za siebie. I obojętnie czego bym nie napisała – w pełni nie oddam jej piękna. Ten haft zdaje się opowiadać na nowo, tak dobrze znaną nam historię. Nieujarzmione piękno nagle nabiera kształtów i po raz pierwszy daje się nagiąć do potrzeb twórcy. Ogrom pracy, misterne wyszywanie, nitka po nitce sprawia, że chylę czoła przed panią Krystyną!

Autorka: https://www.facebook.com/krystyna.smolinska.18
#CRMD Czerwiec 2016: http://qrkoko.pl/crmd-czerwiec-2016/


« Lipiec »
Wildcity

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Lipiec był jednym z najmocniejszych zestawień tamtego roku. Wybierając finałową 30 co chwile wszczynałam dyskusje sama ze sobą, prawie decydując się na 50 prac. Jednak Wildcity od zawsze podziwiałam za pomysłowość jej haftów, w których żadna nitka nie jest wszyta przypadkowo. Trzeba doskonale znać swoją technikę, aby tak ułożyć nici, by przypominały sierść. Nie mówiąc już o pięknym cieniowaniu przy uszach ;)

Autorka: https://www.instagram.com/_wildcity/
#CRMD Lipiec 2016: http://qrkoko.pl/crmd-lipiec-2016/


« Sierpień »
Olimpia-pracownia ceramiki

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Olimpia – pracownia ceramiki to stały bywalec CRMD. Co poniedziałek umieram z ciekawości zastanawiając się czym pięknym nas teraz zachwyci. Te piękne prace, tak wyraziste i rozpoznawalne, sprawiają, że jestem gotowa przejść na głodówkę, byle tylko móc sobie na nie pozwolić! Polecam obejrzeć inne cuda, które wychodzą spod tych utalentowanych rąk :)

Autorka: https://www.facebook.com/Olimpia.pracownia.ceramiki/
#CRMD Sierpień 2016: http://qrkoko.pl/crmd-sierpien-2016/


« Wrzesień »
Pod Skrzydłem Anioła – Katarzyna Wyroba

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Kiedy myślę o wiklinie papierowej od razu przed oczami stają mi prace pani Katarzyny. Pod Skrzydłem Anioła to pracownia, która ma na siebie pomysł i potrafi zakląć w papierowych tutkach swój zamysł artystyczny. Uwielbiam podwójnie za ten uroczy domek, w którym najchętniej bym zamieszkała!

Autorka: https://www.facebook.com/podskrzydlemaniola/
#CRMD Wrzesień 2016: http://qrkoko.pl/crmd-wrzesien-2016/


« Październik »

Kamila Gruszecka

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Możecie tego o mnie nie wiedzieć, ale w podstawówce tańczyłam w zespole tańców ludowych. Kiedy patrzę na lalkę pani Kamili to oprócz całokształtu i uroku zachwyca mnie dopracowanie szczegółów! Ludowe klimaty to coś co ogrzewa mnie twórczo i kiedy widzę tak piękne oraz świetnie w wykonane prace – nie mogę przejść obok nich obojętnie!

Autorka: https://www.instagram.com/kamilagruszecka/
#CRMD Październik 2016: http://qrkoko.pl/crmd-pazdziernik-2016/


« Listopad »
JUST Arts&Crafts

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Misterna plecionka sutaszu i koralików, która wygląda jak korzenie drzew, splatające się ze sobą w ciemnym lesie mocno pobudza moją rękodzielniczą wyobraźnię. Wydaje mi się, że polska scena sutaszowa jest najmocniejsza w Europie i widząc takie prace ciężko temu zaprzeczyć! Oglądając ten naszyjnik widzę mech, podszycie leśne i ciemne jezioro, zaklęte w kamieniu na środku. Rzadko kiedy sutasz opowiada historię. Te sploty, prawie celtyckie, to poziom do którego dążę!

Autor: https://www.facebook.com/madebyJustynaAdamska/
#CRMD Listopad 2016: http://qrkoko.pl/crmd-listopad-2016/


« Grudzień »
Niesforne Szmatki o szyciu rzeczy przeróżnych.

Qrkoko.pl - Podsumowanie CraftMonday w 2016 roku

Niesforne Szmatki obserwuję od czasu ich pierwszej wizyty w CRMD. Te prace to radość, zabawa formą i masa wiedzy i talentu zaklęta w szmatkach, które w tych kreatywnych rękach wcale nie wydają się niesforne ;) Myszki są tak kochane, że po fali czułości jaka mnie ogarnęła dopiero mogłam się przyjrzeć ich wykonaniu. Jest genialne! Zdecydowanie polecam przyjrzenie się również innym pracom :)

Autorka: https://www.facebook.com/NiesforneSzmatkiOSzyciuRzeczyPrzeroznych
#CRMD Grudzień 2016: http://qrkoko.pl/crmd-grudzien-2016/


Ach, powspominać moich zeszłorocznych faworytów to była sama przyjemność ;) Nie zapominajcie, że od nowego roku wystartowaliśmy już z trzecią edycją CraftMonday, dlatego koniecznie do niej dołączcie! Twórzcie, rozwijajcie się, fotografujcie i dobrze się przy tym bawcie :) Widzimy się w poniedziałek!

Pacnij lajka jak tekst się podobał!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów

 

3 komentarze

  1. Małgorzata Wójcikiewicz on

    Pięknie, pięknie i jeszcze milion razy pięknie <3 Nie mogę się napatrzeć, jestem pełna podziwu dla wszystkich Artystów wyróżnionych w tym zestawieniu. Szczególnie, że prezentowane tu techniki to wyższa szkoła jazdy w większości rzadkie i oryginalne. Chapeau bas dla Was wszystkich.