Pierwszy kontakt z Yerbą – Craftlog #5

0

Qrkoko.pl - Pierwszy kontakt z Yerbą - Craftlog #5

Pierwszy raz spróbowałam Yerba Mate przy okazji kręcenia filmiku o gazetce koralikowej.

Podchodząc do baru, aby złożyć zamówienie wpadłam w dylemat dzisiejszych gimnazjalistek. Przyznać się, że będzie to mój pierwszy raz? Czy udawać, ze w Yerbie praktycznie się kąpię? Wymiękłam już przy pierwszym pytaniu, kiedy słysząc „jaką yerbę Pani chce” potrafiłam wykrztusić jedynie „I have no idea what I’m doing”. Pan zza baru obiecał, że będzie delikatny i mój pierwszy raz będzie bezbolesny. Zalał mi kwiatowy susz, którego smak Przedmąż określił jako „babski”.

Qrkoko.pl - Pierwszy kontakt z Yerbą - Craftlog #5

Zaglądając do Pawła Opydo na forum przeczytałam, że złe umycie bambusowych rurek/sączków może spowodować śmierć lub biegunkę (w tej kolejności). Ucieszyłam się, że jeszcze trochę pożyję kiedy w kawiarni dostałam metalowy odpowiednik. Jak na rękodzielniczą duszę przystało zachwyciłam się glinianym naczyniem, wzorem na nim i połączeniem kolorów. Haftowałabym taki motyw na jakieś bransoletce lub dodatku. Mając na uwadze słowa właściciela lokalu, że „drugi raz jest jeszcze lepszy” chciałam jak najszybciej się napić. Skończyło się to poparzeniem języka.

Qrkoko.pl - Pierwszy kontakt z Yerbą - Craftlog #5

PIERWSZE WRAŻENIE

Smak herbaciano-kwiatowego suszu nie powalił mnie na kolana, ale nie mogę nazwać go niesmacznym. Może powinnam skusić się na jakiś bardziej klasyczny smak? Druga dolewka faktycznie była lepsza. Nie wiem na ile zadziałała autosugestia, ale poczułam się jakbym strzeliła 3 redbulle pod rząd i zapiła je kawą z pięciu łyżeczek. Zazwyczaj funkcjonuję w trybie życia zbliżonym do leniwców, więc takie urozmaicenie było ciekawe. Niestety cała para ze mnie dość szybko uleciała. Yerbę powinno się długo sączyć i dolewać. My niestety w kawiarni spędziliśmy tylko 2 h i przez większość czasu staraliśmy się znaleźć najlepsze miejsce do nakręcenia Craftloga.

CZY KUPIĘ WŁASNY ZESTAW DO YERBY?

Tak. Nie wiem kiedy, bo mam w zwyczaju przerzucić cały internet w poszukiwaniu opinii i porad Plusem jest moda na yerbę, dzięki czemu akcesoria i ciekawe kompozycje smakowe nie są trudne do znalezienia i często dobrej jakości sprzęt można dostać po niewygórowanej cenie. Jeżeli również jesteś początkującym smakoszem Yerby zapraszam do pochwalenia się swoim zestawem w komentarzach :)

SKOMENTUJ

.