Pierwsze kupno piwa – Przedmężownik #1

5
Przedmężownik to comiesięczny cykl notek, gdzie przepisuję pamiętnik Przedmęża. Nie jest to taki prawdziwy pamiętnik, a raczej zbiór opowieści z jego całego dzieciństwa, które otrzymałam od niego kilka lat temu na swoje urodziny. Uznał wtedy, że powinnam o nich wiedzieć. Przy niektórych z nich do dziś sama nie wiem dlaczego.

Wiek Przedmęża podczas opisywanej sytuacji – 16 lat

W czasach 3 klasy gimnazjum wyglądałem już dosyć dojrzale jak na swój wiek. Miałem już nawet śliczny wąsik, którym mogłem szpanować na osiedlu. Grzesiek był wtedy gówniarzem, co nie przeszkadzało mu w masowym piciu alkoholu. Któregoś dnia pani sklepikarka z pobliskiego sklepu dostała wielki opierdol za sprzedaż alkoholu nieletnim. Sprzedawała dosłownie każdemu, dlatego założyli jej kamery. Dla Grześka to był dramat. Pić chciało mu się strasznie, dlatego błagał mnie żebym mu kupił piwo. Nigdy wcześniej nie kupowałem alkoholu i nie chciałem tego robić przed uzyskaniem dowodu. Odmawiałem i odmawiałem, ale Grzesiek tak żałośnie jęczał, że w końcu się zgodziłem. Pamiętam ten dzień jak dziś.

To była zima. Stałem w sklepie w grubej, puchowej kurtce i jak na złość była kolejka. Byłem bardzo zestresowany, a pot spływał mi po czole. Kiedy doszedłem w końcu do kasy wziąłem głęboki oddech i powiedziałem najgrubszym głosem jakim się dało „4 Lechy w puszce poproszę”. Serce zaczęło mi walić. Nie wiedziałem co zrobić jeżeli spyta o dowód i zacząłem panikować, że zamknął mnie w więzieniu. Wtedy ona spytała „w puszce?”. Zabrakło mi śliny w gardle. Powiedziałem zachrypniętym głosem „w…puszce” po czym modliłem się w myślach żeby to już się skończyło. Sklepikarka sprzedała mi piwa bez problemu, a ja pełny nerwów i ulgi rzuciłem dla Grześka piwa i serdeczne „masz i spierdalaj”. Dopiero później uświadomiłem sobie, że miałem wtedy 189 cm wzrostu.

Qrkoko.pl

Spodobał Ci się wpis?
To poleć go znajomym!

5 komentarzy

  1. Ojj piwo potrafi zestresować. Zwłaszcza jak się je kupuje będąc nieletnim :P