Okazy kolekcjonerskie – CraftMonday #31

0

Qrkoko.pl - Okazy kolekcjonerskie - CraftMonday #31

Dotarłam do tego etapu w rękodzielniczym życiu, w którym już nie kupuję materiałów – ja je kolekcjonuje. Nadszedł czas kiedy nie mam gdzie trzymać przyborów. Chociaż wiele z nich kupiłam z myślą o konkretnym projekcie, to szybko rozmywał się w zatłoczonym pomysłami umyśle. Próbowałam rozpisywać szkice i segregować wszystko w ten sposób, by mieć półfabrykaty przeznaczone na projekt w jednym miejscu. Tylko co mam zrobić w momencie kiedy kolor TOHO jest w trzech zaczętych bransoletkach?

Wiele kamieni i włóczek kupiłam tylko dlatego, że są piękne. Szkoda mi było ich zużyć do pracy. Często moje półfabrykaty przejmują syndrom sukienki z salonu, która cudownie wygląda tylko na wieszaku. Tak samo jest z moimi kamieniami, bo bardziej podobają mi się rozsypane w przegródkach, kiedy mieszają się z innymi kolorami i fakturami niż gdyby miały się znaleźć w jakiejś pracy.

Dlatego część „przydasiów” w swoim magazynie przechrzciłam na Okazy Kolekcjonerskie. Są w nich wyjątkowe materiały wyszperane na zagranicznych aukcjach, pchlich targach czy wyciągnięte z zakamarków piwnic i strychów rodzinnych. Mam dla nich specjalny kuferek z pozytywką MC Hammera, który z każdą próbą otwarcia przyśpiewuje „Can’t touch this”. Z chęcią wykorzystałabym je na milion sposobów, ale nie umiem się na żaden zdecydować, więc pozostają zamknięte w złotej klatce czekając na swój moment. Mijam je każdego dnia mówiąc sobie „soon”. I chociaż momentami kiedy zbieram z nich kurz zastanawiam się czy nie wykorzystać ich na pierwszy lepszy sposób, to wiem, że z materiałami tak po prostu jest. Czasami muszą poczekać na ten jeden wyjątkowy projekt.

SKOMENTUJ

.