Norweskie wzory i niegrzeczne łosie

0

Wszyscy fani dziergania i ciepłych sweterków mają powody do zacierania rąk (nie tylko z zimna).

Nasze babcie okazały się świetnymi trendsetterkami, bo w tym sezonie modne będą norweskie wzory i wełniane materiały! Trend wyjątkowo przypadł mi do gustu, bo moja szafa składa się w 80% ze swetrów Oversize. No dobra, tak naprawdę są po prostu za duże, ale tak ładniej brzmi. Sama mogę się określić umiarkowanie modną, bo zdecydowanie prędzej postawię na wygodę zakładając do pracy płaskie obuwie i spodnie niż fashion szyk, obcasy i niepraktyczną kieckę. Jednak mam w sobie małą szafiarkę, którą co jakiś czas podkarmiam modowymi smakołykami. Tym razem zapowiada się prawdziwa uczta! Sprawdźmy jakie menu przygotowały nam sieciówki.

ZARA

Zara oferuje nam proste połączenie kolorów i delikatnie sugeruje, że wszelkie wzorki potocznie określane „norweskimi“ będą teraz na topie. Chociaż styl grzecznej uczennicy potrafi powalić na ziemię, to jednak cena takiego kompletu zrobi to samą z naszą szczęką.

Qrkoko.pl - Norweskie wzory i niegrzeczne łosie

Źródło: ZARA

 

CROPP

Bardziej odważną wersję trendu oferuje Cropp. Podobne kreacje możemy znaleźć na emerytkach czekających w kolejce do lekarza, ale nie wątpię, że jakaś fashionistka się na niego pokusi.

Qrkoko.pl - Norweskie wzory i niegrzeczne łosie

Źródło: Cropp

 

ARTYŚCI

Tommy Hilfiger na nowojorskim Fashion Weeku zaprezentował swoją frędzlową wersję trendu.

Ta najbardziej podoba się moim kotom. Nie wiem dlaczego.

Qrkoko.pl - Norweskie wzory i niegrzeczne łosie

 

BRANSOLETKA Z ŁOSIA

Ja również nie mogłam się powstrzymać. Oto moja intepretacja trendu:

Qrkoko.pl - Norweskie wzory i niegrzeczne łosieQrkoko.pl - Norweskie wzory i niegrzeczne łosie

Trend norweskich wzorów jest wprost wymarzony dla rękodzielniczek, bo łatwo go przenieść do naszych pracowni. Gazety, książki czy portale rękodzielnicze aż kipią od nadmiaru żakardowych i norweskich wzorów. Szydełko i druty doskonale nadadzą się do Tworzenia w tym trendzie, ale widzę potencjał również w innych technikach. Makrama bez wysiłku podoła, najłatwiej pod postacią bransoletek przyjaźni.
 
Mrozy nadciągają, więc zachęcam do tworzenia własnych odpowiedników trendu. Sama zabieram się za robienie czapki i mam nadzieję, że skończę przed pierwszym śniegiem ;)

SKOMENTUJ

.