Naszyjnik z ważką

16

Qrkoko.pl - Naszyjnik z ważką

Zajawkę naszyjnika pokazywałam przy okazji robalowych trendów 2014. Teraz macie okazję zobaczyć go w całej okazałości.

Szklany kaboszon miałam od dosyć dawna. Teraz wolę sama je podklejać, ponieważ kiedy wchodzi coś nowego to każdy to ma. Jednak ten skradł mi serce delikatnym tłem, na którym jest ważka.

Przy haftowaniu zdecydowałam się na kształt dosyć nietypowy, kojarzący mi się trochę ze sporran.

Qrkoko.pl - Naszyjnik z ważką

Najciężej było wszystko haftować tak, aby całość miała lekko wypukły kształt, który pomaga wyszczególnić nadruk ważki. Łączenie TOHO i metalowych elementów jest dla mnie niesamowicie satysfakcjonujące. Daje to ogromne pole do popisu dzięki mnogości wzorów przywieszek, przekładek i czapeczek. Można odkrywać nowe zestawienia, co pozwala się bawić formą zarówno pracy jak i dodatków.

W swojej biżuterii trzymam się tego, aby całość była spójna. Czy to tematycznie czy kolorystycznie. Staram się utrzymywać symetrię i tworzyć tak, aby każdy element nawiązywał do poprzedniego. Stąd metalowe ważki i okrągłe przywieszki. Może kiedyś powstanie coś chaotycznego, jednak znam siebie i wiem, że w takiej pracy również wystąpi reguła, której będę się trzymać.

Dobór kolorystyczny nie był przypadkowy. Od dawna chodziłam wokół tych odcieni, zastanawiając się z czym będą najlepiej się komponować. Te skojarzyły mi się oczami owada i bazując na kolorze Iris Purple dopasowałam resztę trzymając się tylko dla mnie znanego klucza :) Robiłam ją z dość długimi przerwami, ponieważ na chwilę straciłam do niej serce nie wiedząc jak dalej szyć. Jednak kiedy po tygodniu wróciłam do na wpół zaczętej pracy – wieczorem była już skończona. Co jak na tą technikę i gabaryty naszyjnika było dosyć szybkie.

Praca zajęła mi około 10h godzin szycia + 2h na wykończenie i dorobienie łańcuszka ze ściegu twisted herringbone.

Podszycie zamszowe
Koraliki TOHO w rozmiarach 8/0, 11/0, 15/0
Koraliki Fire Polished
Kaboszon szklany

16 komentarzy

  1. Soutacheania on

    Cudowne kolorki wczesniej nie wiedzialam jak moze je ciekawie użyc teraz mam sama ochote zabrac sie za haft

  2. Bardzo równo szyjesz, zazdroszczę. podoba mi ise tło, wszyscy szyją je równiutko albo w mazy, a u ciebie taka mozaika. C U D O

    • Właśnie takie mozaiki jakoś bardziej mi pasują, jednak kto wie, może i wywijaski kiedyś będą pasować do pracy.

  3. czasami dobrze tak zostawic prace na jakis czas jak juz nas meczy. wtedy powstaja takie cuda. u mnie tez sie to sprawdza

  4. pięknie :) widzę, że nie tylko u mnie pewne rzeczy muszą „nabrać mocy” :) I tu Nocka ma rację :) wtedy to się dopiero dzieją cuda :) a może by tak jakaś fotka na szyjce? ;)

    • Jak tylko zrobi się ciepło to na pewno będzie więcej moich zdjęć na blogu. Takie rzeczy, które „nabiorą mocy” często wychodzą najlepiej.