Mój pierwszy pamiętniczek – Przedmężownik #2

3
Przedmężownik to comiesięczny cykl notek, gdzie przepisuję pamiętnik Przedmęża. Nie jest to taki prawdziwy pamiętnik, a raczej zbiór opowieści z jego całego dzieciństwa, które otrzymałam od niego kilka lat temu na swoje urodziny. Uznał wtedy, że powinnam o nich wiedzieć. Przy niektórych z nich do dziś sama nie wiem dlaczego.

Wiek Przedmęża podczas opisywanej sytuacji – 8 lat

Mój pierwszy pamiętniczek był prostokątnym, różowo-żółtym zeszycikiem z naklejką Barbie. Prowadziłem go w pierwszych latach podstawówki. Opisywałem tam dzień po dniu co robiłem, w tym moje wielkie sukcesy jak odnalezienie metalowej kulki od piłkarzyków za dywanem, którą kiedyś zgubiłem. W tym pamiętniczku zapisałem też moją telepatyczną komunikację z chomikiem.

Wrzuciłem kiedyś dla mojego chomika jedno ptasie mleczko. Popatrzył się na nie dziwnie i poszedł na drugą stronę akwarium. Wtedy ja zastukałem mu w szybkę i pokazałem na sobie, że to się bierze w łapki i obgryza. Po 10 minutach machania łapami chomik w końcu wziął czekoladkę i zaczął ją chrupać. Byłem dumny z siebie jak nigdy, skakałem z radości i czułem się jak doktor Dolitlle. Na następny dzień chomik zdechł, a ja w najbrutalniejszy sposób dowiedziałem się, że zwierzęta nie mogą jeść czekolady.

Qrkoko.pl

Polub mnie na Facebooku
I nie przegap nowych wpisów

3 komentarze