Moda obrosła w piórka

15

To, co w zeszłym sezonie było modne w odzieży, najczęściej na kolejny sezon wchodzi do akcesoriów. Tak samo jest z piórami, które swój Come Back miały w sezonie jesień/zima 2013. Opierzenie jest dla mnie dosyć fascynujące, ponieważ można zrobić z nimi niezwykłe rzeczy i użyć nie tylko do akcesoriów, ale i butów, torebek, odzieży czy ozdób do domu. Jednak mając dwa koty z manią ściągania piór mogę sobie pozwolić tylko na skromniejsze wersje tego trendu :-(

Jeżeli myślicie o piórach pewnie większość z Was ma przed oczami piękną suknię z filmu „Catching Fire”:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Ewentualnie cudowną ozdobę Carrie z „Seksu w Wielkim Mieście”:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Jednak przykładów jest o wiele więcej! W zeszłym sezonie oddałam serce sukni Alberty Ferretti. Niestety, jeżeli chodzi o takie dzieła sztuki to dla mnie zasłonięcie ich płaszczem czy kurtką podczas okresu jesienno-zimowego byłoby profanacją. Wszystkie piórka by wtedy oklapły. Dlatego dopiero teraz, wraz ze wzrostem temperatury wzrośnie moje upierzenie.

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Ten trend jest przystępniejszy od robaków i więcej osób się na niego decyduje. Ciągnie się już latami i dopiero teraz widać jakieś zmiany w podejściu. Kolczyki założy każdy, ale kto zdecyduje się na suknię ślubną, jaką pokazywali w belgijskim muzeum MoMu? Taką z wystawy Birds of Paradise mogłabym założyć.

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Zdjęcie autorstwa Boy Kortekaas

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że na lato zawsze w sieciówkach pokazują się kolczyki z piórek. Chociaż ich cena nie jest adekwatna do jakości materiałów to prawie każdy je nosi. Sama już w zeszłym roku proponowałam dwie wersje do zrobienia w domu.

DID – Wisiorek z piór

DIC – Kolczyki z piór

To jeden z trendów, który się szybko nie zestarzeje. Jest wiele opcji do wyboru. Od naturalnie wyglądających piór, które od zawsze kojarzyły mi się ze Stevenem Tylerem:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Do pasteli promowanych przez sieciówki H&M czy Stradivarius:

 

 

 

Moją ulubioną wersją są wszystkie możliwe pióra i skrzydła metalowe. Są bezpieczne dla moich kotów i nie wymagają pielęgnacji. W sam raz dla alergików. Chociaż odpuszczam sobie delikatną wersję Stradivariusa czy Reserved:

 

 

 

Za to nosiłabym wszystkie ptaki z kolekcji Justyny Krupkowskiej, a najchętniej sikorkę:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Zobaczcie co potrafi wyczarować z miedzi

Dla osób obawiających się zmian w trendach, pióra są idealnym rozwiązaniem. Były modne 2012 i pewnie pozostaną z nami do 2022, przechodząc do klasyki mody jak mała czarna. Dziewczyny – robi się coraz cieplej, pora zmienić opierzenie!


Bądź na bieżąco i polub mnie na Facebooku!