Moda obrosła w piórka

15

To, co w zeszłym sezonie było modne w odzieży, najczęściej na kolejny sezon wchodzi do akcesoriów. Tak samo jest z piórami, które swój Come Back miały w sezonie jesień/zima 2013. Opierzenie jest dla mnie dosyć fascynujące, ponieważ można zrobić z nimi niezwykłe rzeczy i użyć nie tylko do akcesoriów, ale i butów, torebek, odzieży czy ozdób do domu. Jednak mając dwa koty z manią ściągania piór mogę sobie pozwolić tylko na skromniejsze wersje tego trendu :-(

Jeżeli myślicie o piórach pewnie większość z Was ma przed oczami piękną suknię z filmu „Catching Fire”:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Ewentualnie cudowną ozdobę Carrie z „Seksu w Wielkim Mieście”:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Jednak przykładów jest o wiele więcej! W zeszłym sezonie oddałam serce sukni Alberty Ferretti. Niestety, jeżeli chodzi o takie dzieła sztuki to dla mnie zasłonięcie ich płaszczem czy kurtką podczas okresu jesienno-zimowego byłoby profanacją. Wszystkie piórka by wtedy oklapły. Dlatego dopiero teraz, wraz ze wzrostem temperatury wzrośnie moje upierzenie.

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Ten trend jest przystępniejszy od robaków i więcej osób się na niego decyduje. Ciągnie się już latami i dopiero teraz widać jakieś zmiany w podejściu. Kolczyki założy każdy, ale kto zdecyduje się na suknię ślubną, jaką pokazywali w belgijskim muzeum MoMu? Taką z wystawy Birds of Paradise mogłabym założyć.

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Zdjęcie autorstwa Boy Kortekaas

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że na lato zawsze w sieciówkach pokazują się kolczyki z piórek. Chociaż ich cena nie jest adekwatna do jakości materiałów to prawie każdy je nosi. Sama już w zeszłym roku proponowałam dwie wersje do zrobienia w domu.

DID – Wisiorek z piór

DIC – Kolczyki z piór

To jeden z trendów, który się szybko nie zestarzeje. Jest wiele opcji do wyboru. Od naturalnie wyglądających piór, które od zawsze kojarzyły mi się ze Stevenem Tylerem:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Do pasteli promowanych przez sieciówki H&M czy Stradivarius:

 

 

 

Moją ulubioną wersją są wszystkie możliwe pióra i skrzydła metalowe. Są bezpieczne dla moich kotów i nie wymagają pielęgnacji. W sam raz dla alergików. Chociaż odpuszczam sobie delikatną wersję Stradivariusa czy Reserved:

 

 

 

Za to nosiłabym wszystkie ptaki z kolekcji Justyny Krupkowskiej, a najchętniej sikorkę:

Qrkoko.pl - Moda obrosła w piórka

Zobaczcie co potrafi wyczarować z miedzi

Dla osób obawiających się zmian w trendach, pióra są idealnym rozwiązaniem. Były modne 2012 i pewnie pozostaną z nami do 2022, przechodząc do klasyki mody jak mała czarna. Dziewczyny – robi się coraz cieplej, pora zmienić opierzenie!


Bądź na bieżąco i polub mnie na Facebooku!

15 komentarzy

  1. Kocham Seks w wielkim mieście, zawsze chciałam mieć jedną z sukni Carrrie, najlepiej od wery Wang :D

  2. Fajnie, że piszesz o takich rzeczach, bo nigdy nie wiedziałam, gdzie szukać takich informacji. Super trend z piórkami ciekawe jak uda mi się go wykorzystać, nie mogę się doczekać na kolejny wpis z tej serii

  3. Ta suknia ślubna jest przepiękna ale nie mogę oderwać oczu od sikorki, nie wiesz czy można takie ptaszki zamówić u tej artystki??

  4. Pisz cześciej o trendach, bo jak inni piszą to jest tak nudno albo sa same zdjęcia. Piórka są fajne tylko też mam koty to co najwyżej mogę nosić metalowe!

  5. Nie wiedziałam, że miedź może wychodzić tak pięknie! Myślisz, że to przypadek że mamy w trendach coraz więcej zwierzęcych zapożyczeń? wcześniej pisałaś o robakach, a teraz o ptakach i piórach. Przypadek?
    Piękne są te metalowe przywieszki, przy moich maluchach to prawie każda biżuteria odpada, ale taki delikatny pierścionek to bym mogła zaryzykować :)))

  6. Czytam sobie spokojnie o piórkowych trendach, a tu co? moje własne zdjęcie :D dzięki! :)

  7. Pingback: Frędzle na topie | Qrkoko.pl

  8. Pingback: Co będzie modne w Rękodziele? | Qrkoko.pl