Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

1

Jak poprawić jakość zdjęć swoich prac niskim kosztem? Wystarczy odpuścić sobie tabliczkę czekolady, paczkę czipsów lub dwa piwa i kupić zestaw obiektywów na klips do telefonu.

Kiedy zamawiałam swój zestaw obiektywów do smartfona ze strony AliExpress byłam pełna obaw. Serwis kojarzył mi się z chińskich Allegro, dlatego jak po 14 dniach od złożenia zamówienia przyszła moja paczka to spodziewałam się w najlepszym wypadku pustej koperty, a w najgorszym przemyconych wyciętych organów. Na szczęście miło się zaskoczyłam.

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

Choć paczka była niewielka to starannie zapakowana, a wszystko co dotarło było zgodne z opisem. Nawet zamówiony kolor się zgadzał. Za niecałe 8 złotych nabyłam obiektywy do telefonu, w tym jeden do robienia zdjęć makro.

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

 

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 złW zestawie znalazł się 1 obiektyw makro, 1 rybie oko, 1 szeroki kąt, 2 gumowe dekielki do obiektywów, 1 klips do przyczepiania obiektywów i woreczek, do którego można spakować całe te ustrojstwo. A teraz najważniejsze pytanie – po co Rękodzielnikowi to wszystko?

Nie od dziś wiadomo, że dobre zdjęcia prac przyciągają klientów i ułatwiają sprzedaż. Twórcy, którzy nie sprzedają swoich dzieł, a jedynie je prezentują również muszą zadbać o dobrą jakość zdjęć, zwłaszcza tych wymagających pokazania szczegółów. I właśnie jeden z tych obiektywów – makro, pozwoli im to osiągnąć, a jednocześnie nie wymaga wielkich funduszy, bo wystarczy posiadać zwykły smartfon ze średniej półki.

 

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 złObiektyw makro mocujemy do klipsu, a klips zaczepiamy za smartfon w ten sposób aby obiektyw przykrył szkło od aparatu telefonu. Dzięki temu dodajemy mu mocy i nawet jeżeli nasz aparat w telefonie nie posiadał trybu makro to dzięki takiej nakładce będzie potrafił robić takie zdjęcia! :)

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

 

Poniżej wklejam przykłady co taki obiektyw potrafi zdziałać. Zdjęcia robiłam telefonem LG Spirit 4G LTE w rozdzielczości 3264×2448 i nie poprawiałam ich w żadnym programie graficznym. Aparat w tym telefonie ma 8 Mpix, czyli niczego z wrażenia nie urywa, ale też nie zasmuca. Jednak jak zobaczycie poniżej bez specjalnego klipsa zdjęć makro zrobić nie potrafi ;)

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

PO LEWEJ – BEZ OBIEKTYWU

PO PRAWEJ - Z OBIEKTYWEM MAKRO

PO PRAWEJ – Z OBIEKTYWEM MAKRO

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł
Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł
Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł
Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

Jak sami widzicie dzięki takiemu obiektywowi można niewielkim kosztem znacznie zwiększyć jakość zdjęć swoich prac. Z ciekawości sprawdziłam jeszcze jak zachowuje się obiektyw przy słabszym telefonie. Do testów użyłam złomu Przedmęża, który w czasach swojej młodości był dobrym sprzętem (chodzi o telefon, a nie sprzęt Przedmęża) – LG E610, aparat 5 Mpix, 2560×1920

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

BEZ OBIEKTYWU

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

Z OBIEKTYWEM MAKRO

Bardzo się zdziwiłam widząc, że nawet w tak ciężkich przypadkach obiektyw potrafi pomóc :)

Do zestawu są dołączone również obiektywy z rybim okiem i szerokim kątem, ale mi posłużyły one wyłącznie do zabawy, bo do zdjęć prac raczej się nie nadadzą ;)

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

RYBIE OKO Z KOTEM

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

SZEROKI KĄT BEZ KOTA, ALE Z DRZEWAMI

 

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 złNa pewno wszystkim osobom, które chcą robić zdjęcia ukazujące detale, a nie posiadają profesjonalnych lustrzanek/cyfrówek z obiektywami do makro. Oczywiście w tej cenie nie oczekujcie jakościowych cudów i jeżeli robicie zdjęcia prac na sprzedaż to warto zainwestować w trochę lepszy sprzęt niż obiektywy do telefonu. Jednak wszystkie osoby, które fotografują swoje prace tylko do prezentacji, albo chcą poeksperymentować z nowym gadżetem to śmiało powinny się w niego zaopatrzyć. Zwłaszcza, że cena jest niewielka :)

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć wykonanych tymi obiektywami to Natalia z bloga Jest Rudo zrobiła kiedyś ich recenzję – http://www.jestrudo.pl/obiektyw-do-smartfona/
A Paweł Opydo z bloga Zombie Samurai napisał o obiektywach do smartfona z trochę wyższej półki – http://www.zombiesamurai.pl/2014/05/olloclip/

 

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 złPrzechodzimy do najważniejszego punktu, czyli gdzie można to zamówić. Takie obiektywy pojawiają się już na polskim rynku, jednak ich cena wciąż oscyluje w granicy 15zł wzwyż. Natomiast ja kupiłam swój zestaw przez stronę AliExpress za niecałe 8 złotych! Tak jak pisałam wcześniej z początku się obawiałam, że posyłam swoje pieniądze w próżnię, jednak o dziwo wszystko poszło sprawnie i bez przekrętów :) Zestaw kosztował niecałe 2 dolary, co po przewalutowaniu dało kwotę 7,65 zł. Nic więcej nie musiałam płacić, bo wysyłka do Polski na ten zestaw jest za darmo!

Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

Transakcja przebiegła bez większych problemów. Za zakup mogłam zapłacić normalnie przez polskie konto bankowe używając szybkich płatności. Z tego co kojarzę można było zapłacić również przez PayPal. Jedyne co musiałam podać przy zamówieniu oprócz adresu dostawy to kolor obiektywów jaki mnie interesuje. Na następny dzień po opłaceniu zamówienia paczka została już wysłana, a po 14 dniach trafiła w moje łapki :)

Obiektyw makro do smartfona za 8 zł Obiektyw makro do smartfona za 8 zł

 

 

Qrkoko.pl - Obiektyw makro do smartfona za 8 złI to zdecydowanie. Nie twierdzę, że ten sprzęt wprowadzi rewolucję do Waszego warsztatu fotograficznego, ale jak na tak niską cenę to i tak zapewni Wam kupę zabawy, a także pomoże robić lepsze zdjęcia tym osobom, które nie mają drogich aparatów :) Zestawy obiektywów można kupić zarówno w polskich sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a także na tych zagranicznych jak eBay czy Amazon, ale jeżeli chcecie kupić dokładnie takie jak moje i zapłacić przy tym niecałe 8 złotych to poniżej wklejam link do produktu:

http://www.aliexpress.com/item/Universal-Clip-3-in1-Fish-Eye-Wide-Angle-Macro-Fisheye-Mobile-Phone-Lens-for-iPhone-Samsung/32408546788.html

Udanego fotografowania! :)