Makramowe bransoletki wracają do mody

19

W poprzednim sezonie wakacyjnym hitem były makramowe bransoletki. Chociaż to potoczna nazwa cyrkoniowych koralików, to przyległo do nich określenie „shamballowe bransoletki”. Wszystko wskazuje na to, że tego lata makramy również przyozdobią nasze nadgarstki.

Modę na te bransoletki zapoczątkowały takie gwiazdy jak:

Qrkoko.pl - Makramowe bransoletki wracają do mody

Courtney Cox

 

Qrkoko.pl - Makramowe bransoletki wracają do mody

Kim Kardashian

 

Qrkoko.pl - Makramowe bransoletki wracają do mody

Beyonce

Dlaczego te bransoletki są ciągle w modzie?

Ponieważ są dostępne dla każdego. Podstawowy splot potrzebny do zrobienia makramowych bransoletek opanują nawet dzieci z podstawówki. Żeby kupić potrzebne materiały nie musimy zastawiać domu pod hipotekę. Sznurki kosztują od 30 groszy do 1,20 zł za metr. Ceny koralików zaczynają się od 5 groszy. Największą zaletą bransoletek jest  to, że do ich stworzenia nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi prócz swoich rąk i nożyczek. Dodatkowo jest mnóstwo możliwości łączenia materiałów. Nie tylko koralików czy kamieni, ale również przywieszek, przekładek czy sznurków.

Makrama przestała być domeną stylu Boho. W zależności od grubości sznurka, materiałów i wykończenia możemy stworzyć biżuterię zarówno na co dzień, jak i na wieczór.  Pytania o makramy były najczęstszymi jakie słyszałam rok temu w sklepie. Wystarczy zresztą wpisać hasło „makrame” na Pintereście, by zobaczyć jak rozprzestrzeniła się na nie moda. Jeżeli obserwujecie mojego Instagrama to pewnie zauważyliście, że sama chętnie noszę takie bransoletki. Latem są świetnym rozwiązaniem, a zrobienie jednej to kwestia kilku minut. Możesz każdego dnia z samego rana stworzyć idealnie dobrany dodatek do stroju jaki zamierzasz włożyć. Jeżeli jeszcze nie umiesz robić takich bransoletek, do nauki polecam ten darmowy tutorial.

Jak nosić makramowe bransoletki?

Najczęściej nosimy ich dużo na jednej ręce. Mieszamy je z pojedyńczymi rzemieniami oraz dodajemy bransoletki na gumce z drobnych koralików. Uzyskamy dzięki temu efekt kolorowego chaosu. Ja często nie mogę się zdecydować, która bransoletka bardziej mi się podoba, więc wybieram tą opcję i zakładam je wszystkie :)

źródło: honestlywtf.com

Innym rozwiązaniem dla mniej odważnych jest noszenie jednej cienkiej bransoletki. Należy używać wtedy stonowanych kolorów lub pasteli.

Qrkoko.pl - Makramowe bransoletki wracają do mody

źródło: Qrkoko Instagram

Najładniej wyglądają te, które mają tylko jedną przekładkę lub zawieszkę. Nie bój się używać do nich droższych metali jak srebro, bo za pojedyńczą przywieszkę nie zapłacisz dużo, a będziesz mieć dobrej jakości materiał, z którego nie zejdzie kolor.

ZRÓB TO LEPIEJ – ZRÓB TO SAM

Najlepsze w makramowych bransoletkach jest to, że sznurki jakie są potrzebne do ich stworzenia będą bardzo tanie. Najtańszy sznurek z jakim się spotkałam kosztował 30 gr za metr, gdzie standardowo na bransoletkę potrzebujemy ok. 2 metrów. Dzięki takiej cenie każdy może pozwolić sobie na wersję z kamieniami czy srebrną przywieszką.  Osobiście polecam sznurki, które się  topią. Pozwala to na ładne wykończenie pracy, a ich kolory będą bardziej nasycone. W dodatku taki powleczony sznurek nie będzie się zdzierać podczas noszenia. Przynajmniej nie tak szybko jak woskowany.

 

źródło: honestlywtf.com

Makramowe bransoletki były, są i najprawdopodobniej ciągle będą modne. Dlatego łapcie za sznurki i nawlekajcie na nie Wasze ulubione kamienie. Bądźcie modne za niewielką cenę i noście Wasze prace z dumą.


Kliknij Lubie to, aby obserwować trendy na bieżąco!