Ładne dziewczyny mają w życiu trudniej

44

Qrkoko.pl - Ładne dziewczyny mają w życiu trudniej

Większość płci żeńskiej jest święcie przekonana, że ładne dziewczyny mają w życiu łatwiej. Ten krzywdzący pogląd najczęściej wyznawany jest przez dziewczyny, które urodziły się już w makijażu, a pokazując się bez niego narażają przechodniów na los Oberyna po spotkaniu z Górą. Dziewczyny, których telefony wyłączają się za każdym razem gdy próbują wstawić na Instagramie zdjęcie #nomakeup. Dziewczyny zrzucające niesprawiedliwość świata na swoje koleżanki, których cera nie przypomina toru żużlowego.

Według nich ładne dziewczny mają o tyle w życiu lżej, że już za samą urodę dostają medal. Przyjrzyjmy mu się zatem z dwóch stron.

ŁADNA DZIEWCZYNA MA W ŻYCIU LEPSZY START

„Od najmłodszych lat ma mnóstwo przyjaciół i nie ma problemu ze znalezieniem chłopaka.”

Przyjaciółki okazują się zwykłymi pijawkami, chcącymi podnieść swoją popularność dzięki ładnej koleżance i zdobyć brzydszych kolegów jej chłopaka. Pozbywając się trądziku i szkarlatyny obgadują za plecami najmniejszą skazę jej urody. Wyznając miłość sms’em po jednej randce uzgadniają między sobą, że ich ładna koleżanka na pewno puściła się już ze swoim chłopakiem.

Chłopak okazuje się dwudziestym w miesiącu, który poleciał na jej wygląd i miał mentalność golfisty – zależało mu tylko na trafieniu do dziurki. Ładna dziewczyna po raz kolejny daje komuś kosza i przestaje wierzyć w prawdziwą miłość. Czy na pewno łatwo jej to przychodzi?

ŁADNA DZIEWCZYNA NIE ODCZUWA PRESJI

„Zdobycie pracy to kwestia założenia większych szpilek i krótszej mini. Poradzenie sobie w życiu to kwestia znalezienia bogatego męża.”

Jeżeli rozmowa kwalifikacyjna nie będzie dotyczyła modelingu to praca w firmie, która zatrudniła ją tylko ze względu na wygląd nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Koledzy z pracy będą jej gratulować przy najmniejszej okazji jak zaostrzenie ołówka, byle tylko przybić piątkę z jej pośladkiem. Współpracownice będą ją pieszczotliwie określać mianem narzędzia pracy pani konserwującej powierzchnie płaskie. Za to podwładni uzależnią awans od wstępnego egzaminu ustnego. Pod stołem.

Ładna dziewczyna odchodzi z pracy i nie wie jak poradzić sobie w życiu, bo w każdej poprzedniej było tak samo. Znajduje bogatego męża ciesząc się ze stabilności finansowej. On zdradza ją przy każdej okazji, bo wie, że bez jego pieniędzy ładna dziewczyna jest nikim. Nie wiedzą co to prawdziwa miłość, a mąż wracając do domu mówi do niej to samo co pracownik Ikei do klienta mającego problem z obsługą wędkarskiego krzesła – rozłóż nogi. Brzmi jak łatwe życie?

ŁATWO PRZYSZŁO

Ładna dziewczyna wcale nie ma lekkiego i łatwego życia. Od małego zmaga się z oczekiwaniami,  zawiścią i obłudą. Musi chodzić z dyplomem Harvardu pod ręką, by udowadniać, że nie stała tylko w kolejce po urodę. Każdy jej sukces zostaje przypisany do łóżka, a każda porażka wywołuje uśmiech na twarzach zazdrosnych dziewczyn szybciej niż kostki czekolady Alpen Gold. Dziewczyn, które widząc swoją płaczącą ładną koleżankę cieszą się w duchu z jej rozmazanego makijażu i niepowodzeń. Dziewczyn, które uważają, że ich ładniejsze odpowiedniczki zasługują w swoim życiu na odrobinę cierpienia. By nie było dla nich za łatwe.