Kwitnące trendy w akcesoriach wiosna lato 2014

17

Wiosna – robi się cieplej, roślinki budzą się do życia, a każdy alergik uzupełnia zapasy chusteczek. Kwiaty zakwitają na wybiegach i w sieciówkach. Na szczęście te nie pylą.

Prawie za każdym razem we wiosenno-letnim sezonie obowiązują florystyczne printy. Takie motywy rzadko kiedy wychodzą z mody. Ciężko było mi wybrać mój typ od projektanta, ponieważ wszystkie sukienki są do siebie podobne, a w swojej szafie mam ich tańsze odpowiedniki z sieciówek czy secondhandów. Skusiłabym się jednak na to, co proponuje Oscar de la Renta, gdyby nie kosztowało marne 2,4 tysiąca dolarów :)

Qrkoko.pl - Kwitnące trendy w akcesoriach wiosna lato 2014

Moje konto w banku ma szczęście, że nie zajmuję się modą w ubiorach, ale w akcesoriach! Chociaż Oscar proponuje cudowne kolczyki wyszukałam dla Was w polskich sieciówkach coś, co nie zrujnuje portfeli i nie podzieli majątku rodzin. Nosimy je na dwa rodzaje – w formie kolczyków/wkrętek lub niesamowicie dużych i kolorowych naszyjników.”Less is more” nie obowiązuje w ozdobach na szyję.

Stradivairus jest jednym z niewielu sklepów, który na bieżąco kontroluje trendy i nie zaniedbuje akcesoriów. Jeżeli nie lubicie tworzyć biżuterii lub nie macie na to czasu polecam właśnie tą sieciówkę. Ceny są różne, dla niektórych wygórowane dla innych nie. Dla mnie są w przedziale: „ujdzie, ale zrobię lepsze za mniejszą cenę.”

 Qrkoko.pl - Kwitnące trendy w akcesoriach wiosna lato 2014

 

Również Zara otoczyła się kwiatami. Troszkę skromniej i bardziej stonowanie. Jednak wciąż ładnie.

Qrkoko.pl - Kwitnące trendy w akcesoriach wiosna lato 2014

Zaskoczeniem była dla mnie Bershka, którą do tej pory omijałam zaglądając jedynie na wyprzedaże.

Qrkoko.pl - Kwitnące trendy w akcesoriach wiosna lato 2014Rozczarował mnie Cropp, House i C&A – zupełnie nie przejęli się faktem, że kwiaty zagościły na wybiegach. Oni wciąż tkwią w napisach i czaszkach.

Dla tych, co również jak ja wolą sami robić swoją biżuterię polecam dwa tutoriale na poziomie super początkującym (wymagana jest darmowa rejestracja):

 

 

Polecam również kilka naprawdę dobrych porad z tej tablicy (kliknij).

Teraz na warsztacie mam wielki naszyjnik, który zajmuje mi sporo czasu. Wzięłam się za peyotową różę, na którą zużywam piątą paczkę koralików. A jest to dopiero jeden z 30 elementów. Łatwo domyślić się, że ja stawiam na „more”. Kwiaty też piękne wychodzą na szydełku. Pogodę mamy w kratkę, więc będzie jeszcze okazja ponosić dzianinowe ozdoby. Kordonki w dłoń i do tworzenia!

Kolorystycznie nic was nie ogranicza. Modne są zarówno delikatne i romantyczne pastele, jak i mocne, energetyczne neony. Szalejemy drogie panie! Ozdoba, którą zrobicie w tym sezonie będzie na salonach jeszcze przez kilka lat. Nie żałujemy szydełek, koralików i cierpliwości. Musimy zakwitnąć na wiosnę!


Dołącz do czytelników Qrkoko i bądź na bieżąco z trendami!