Kultura kopiowania

12

Bycie blogerem nie jest łatwym zadaniem. Musimy stale zabiegać o uwagę czytelników tworząc unikalne treści. Siedzimy po nocach, poprawiamy teksty, dopieszczamy najdrobniejsze szczegóły.

Qrkoko.pl - Kultura kopiowania

O wiele łatwiej jest być wortalem teatralnym. Jak już się bloger napracuje to wystarczy skopiować od niego cały tekst i wstawić do siebie. Uwaga własnych czytelników zaspokojona, a my nie poświęciliśmy na to więcej czasu niż potrzeba na kliknięcie Kopiuj-Wklej. Jednak reprezentujemy kulturę, więc jakieś jej szczątki należałoby zachować. Dodajemy więc na koniec wpisu link do skopiowanego autora i cieszymy się, że mamy maniery niczym złodziej, który właścicielom obrabowanego domu po wszystkim rzuca „miłego dnia!”.

Dawid Mlekicki pisze bloga Uszaty Fotel. Zwrócił się do Rady Etyki Social Media po tym jak Dziennik Teatralny skopiował jego tekst. Oczywiście bez zgody autora.

Qrkoko.pl - Kultura kopiowania

 

Nie był to jednorazowy wybryk i nie pierwszy taki przypadek wortalu. Już w 2013 roku Dziennik Teatralny skorzystał z funkcji kserokopiarki i ukradł teksty Moniki Kamińskiej z bloga BLACK DRESSES [link] oraz Andrzeja Tucholskiego z bloga jestKULTURA [link]

Zresztą wystarczy samemu chwilę pogrzebać w archiwum wortalu teatralnego, by przekonać się, że nadal praktykują kradzież:

 

Ile jeszcze takich MaleMenów i Dzienników Teatralnych potrzeba, by w końcu wszyscy zrozumieli, że cudzej pracy się nie kradnie? Nieważne czy z bloga, portalu czy drukowanego pisma. Przestańcie w końcu iść na łatwiznę i wysługiwać się twórczością blogerów. Nasza praca jest tak samo wartościowa jak każda inna. Nie traktujcie jej jak dobra narodowego i skończcie już ten teatrzyk.

Qrkoko.pl

Patrz jakie ładne! Kliknij!

12 komentarzy

  1. cieszymy się, że mamy maniery niczym złodziej, który właścicielom obrabowanego domu po wszystkim rzuca „miłego dnia!”

    Dokładnie to co myślę. Przywłaszczanie czyjejś pracy to czyste sukinsyństwo, niezależnie jak próbuje się to ukryć czy przypudrować.

  2. Normalnie jest kultura! Piękne zalinkowane skserowane teksty, czego chcieć więcej XD

  3. „Nasza praca jest tak samo wartościowa jak każda inna. Nie traktujcie jej jak dobra narodowego i skończcie już ten teatrzyk.” – święte słowa!

  4. Tworzy człowiek coś, stara się szuka inspiracji i źrófeł. A tu puka do niego kultura przez bardzo duże „K”, a właściwie „DT”

  5. Pingback: Ukradliśmy pański tekst i co pan nam zrobi? | UszatyFotel.pl

  6. Przykre, że takie rzeczy się dzieją i właściwie nie wiele można zdziałać. Chociaż może warto spróbować domagać się jakiegoś odszkodowania? Nie znam się za bardzo na tym, ale może jakiś prawnik by pomógł?