Królowa depresji i mistrzyni barw – CraftMonday #32

0

Qrkoko.pl - Królowa depresji i mistrzyni barw – CraftMonday #32

Jesień. Cudowna pora roku, na którą z czystym sumieniem możemy zrzucić odpowiedzialność za nasze niepowodzenia, lenistwo i depresję. To czas pełen ciepłych swetrów, hektolitrów herbaty i wieczorów spędzonych nad szydełkowaniem.

Obserwując rosnące za oknem drzewo, które z dnia na dzień łysieje zaczynam podejrzewać, że coś się dzieje. Letnie sukienki poszły w kąt, ustępując miejsca ciepłym rajstopom i za dużej dzianinie. Z szafy wychyla się czesanka, nieśmiało pytając czy to już czas na filcowanie. Zdecydowanie coś tu się święci.

Wiele słyszałam o gotowaniu w zgodzie ze zmieniającymi się porami roku. Dlaczego nikt nie mówi o takim Tworzeniu? Jesienią chętniej łapię za szydełko i druty, głowiąc się nad skomplikowanymi ażurami czy warkoczami. Koraliki udają się do ciepłych krajów gdzieś w zakątkach szuflady. Jesienią otaczam się ciepłymi materiałami, nad którymi spędzam wieczory. Tworzę z nich prace, które przypominają mi o mruczących kotach leżących w zasięgu ręki i cierpliwym Przedmężu donoszącym kolejne kubki gorącej herbaty.

Ah jesieni, królowo depresji i mistrzyni barw. Miło Cię znów powitać! Zapukaj przy okazji do elektrociepłowni i daj im znać, że już jesteś.

SKOMENTUJ

.