Kolczyki z siatki jubilerskiej

0

Oto dziesiąta lekcja z kursu tworzenia biżuterii od podstaw
Aby zapisać się do kursu kliknij w baner poniżej!

Qrkoko.pl - Kurs tworzenia biżuterii od podstaw

 

Kolczyki z siatki jubilerskiej są łatwiejsze w wykonaniu niż może się wydawać. Można z nich tworzyć przeróżne zestawienia, ale dzisiaj wybrałam dla Was te najłatwiejsze ;)

Agata Garbowska – twórczyni bloga Qrkoko.pl i kanału YouTube QrkokoTV

Od wielu lat Rękodzielnik z zamiłowaniem do szydełkowania i koralikowania. Qrkoko.pl - Agata GarbowskaKurs, który stworzyła pomoże ludziom nauczyć się podstaw tworzenia biżuterii, aranżacji półproduktów oraz komponowania własnych projektów. Jej tutoriale zostały okrzyknięte najlepiej wyjaśnionymi lekcjami w polskim Internecie, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny i zabawny sposób.

 

 

Oto prosty sposób na kolczyki z siatki jubilerskiej.

Zapraszam do kursu!

 

MATERIAŁY

» Siatka jubilerska

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

Do kolczyków najlepiej nadaje się siatka cieńsza. Taka w rozmiarze 6mm (0,6 cm) będzie idealna. Kolor i efekt zależy już od Ciebie!

» Końcówki do wklejania

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

Idealna końcówka do wklejania powinna być minimalnie mniejsza od grubości naszej siatki. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko się ładnie sklei. Ja używam końcówek w rozmiarze 5,5 mm. Wybrałam minimalistyczny wygląd.

» Wypełnienie

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

W poprzedniej lekcji poświęconej siatce (http://qrkoko.pl/siatka-jubilerska/) pokazywałam wiele rodzajów wypełnienia. Przy kolczykach najlepiej wybrać coś lekkiego i niezbyt dużego. TOHO 11/0 będą idealne!

» Bigle

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

Wiadomo, że wygląd i materiał bigli zależy już od upodobań. Sama zdecydowałam się na te najbardziej uniwersalne.

» Rozgałęziacze

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

To najważniejszy element kolczyków zaraz po siatce. Nadaje charakter gotowej pracy, a kosztuje grosze! Najlepiej wybrać taki rozgałęziacz na dwa lub trzy oczka :)

» Dodatkowe ozdoby

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

Jeżeli tak jak ja wybraliście rozgałęziacz z trzema oczkami to dobrze byłoby na środkowym coś powiesić. Zawieszka i koralik nadają się do tego w sam raz! 

» Ogniwka

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

Wszystko trzeba jakoś połączyć, prawda? Najlepsze ogniwka będą z grubego drutu np. 0,8 mm, ale niewielkie (5-6 mm). Dzięki temu nie będą się odznaczać w kolczykach, ale wciąż będą wszystko dobrze trzymać!

» Klej

Qrkoko.pl - Kolczyki z siatki jubilerskiej

Mocny, gęsty, bez koloru. Korzystajcie z tego, co macie i lubicie. Dla mnie numerem jeden wciąż jest Hasulith.

 

PODSUMOWANIE

Jak widać na filmie najwięcej czasu w przygotowaniu tych kolczyków zajmuje skompletowania materiałów. Robi się je super szybko i po modyfikacji niektórych elementów można zyskać zupełnie inne efekty!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link http://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres :) Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku :)

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę ;) Powodzenia!

 

 

.