JP (Gaultier) na 100%

0

Zawsze cieszę się jak dziecko, kiedy wydarza się coś w świecie rękodzieła

Ostatnio do mojego uśmiechu przyczynił się Jean Paul Gaultier, który we współpracy ze Swarovskim wypuścił na rynek nową kolekcję kryształów na sezon jesień/zima 2014-15.

JPG i Swarovski Elements

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!Nie będę Was zanudzać opisem Gaultiera, bo musicie o nim wiedzieć tylko tyle, że często prowokował. Jako jeden z pierwszych zatrudniał do pokazów puszyste modelki lub projektował męskie spódnice. Nie bał się też wypuszczać na wybieg mocno wytatuowanych modelek. Teraz taki zabieg przeszedłby bez większego echa, ale w czasach jego początkowej kariery to robiło wrażenie. Projektował wiele kostiumów do filmów, a Ci który oglądali „Piąty Element”na pewno kojarzą stroje JP Gaultiera.

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!

Mogliście się z nim spotkać również przy promocji jego linii perfum. W Polsce możecie je dostać w takich drogeriach jak Douglas czy Sefora. Jego zapachy: „La Male”, „Classique” czy „Fleur du Male” określane były jako Druga Skóra. Nie wiem, nie wąchałam, ale przeczytałam o tym na jego stronie. Charakterystyczne dla tych perfum były buleteczki – to damskie lub męskie korpusy.

Skąd znacie go na 100%? Jean Paul Gultier zaprojektował ten gorset dla Madonny:

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!

Jak i resztę jej strojów scenicznych podczas trasy koncertowej MDNA Tour. Kiedy dowiedziałam się, że Gaultier nawiązał współpracę ze Swarovskim byłam mocno podekscytowana.

NOWY KSZTAŁT – SPIKE PEDANT

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!

Dosyć głupio opisywać tak oczywisty kształt kryształu, ale jak widać na grafice powyżej jest to kieł na bazie trójkąta.

Kryształy można dostać w 14 kolorach i trzech rozmiarach:

  • 39mm x 19.5mm
  • 28mm x 14.2mm
  • 18mm x 9.5mm

Ich ceny rynkowe są różne, zależne od rozmiaru czy barwy. Oraz marży sklepu, w którym go kupujecie :)

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!

Najbardziej podobają mi się te dwa kolory:

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!

Crystal AB

 

Qrkoko.pl - JP (Gaultier) na 100%!

Crystal Vitrail

 

MOJE WRAŻENIA

Design nowych kryształów bardzo mi odpowiada. Lekko rockowy kształt pasuje do stylu w jakim tworzy  Jean Paul Gaultier i idealnie komponuje się z pracami jakie obecnie mam u siebie na warsztacie. Współpraca ze Swarovskim wyszła obu stronom na dobre. Dostaliśmy klasyczne i eleganckie kryształy w nowoczesnym wydaniu. Podobają mi się kolory i sposób w jaki światło załamuje się na kryształach. Wybierając różne odcienie i rozmiary możemy stworzyć zupełnie inne prace, mimo tego, że wciąż bazujemy na tej samej podstawie.

Jedyne co może mnie martwić to fakt, że taki kryształ ciężko będzie się obrabiać np. koralikami. Wręcz będzie go szkoda czymkolwiek zakrywać! Ale na wykończenie, taką kropkę nad „i” nadaje się idealnie. Podoba mi się to, że Swarovski nie stoi w miejscu. Ciągle się rozwija, wykupuje znane firmy, produkuje nowe wzory i bawi się kolorami. Jego cena również jest przystępna. Oczywiście jeżeli mówimy o półfabrykatach. Jedna z koleżanek nie chciała mi uwierzyć, że mam srebrne kolczyki z kryształami Swarovskiego, za które zapłaciłam mniej niż 50 zł. Ona za swoje, prawie identyczne dała ponad 150zł! Tylko ja „złożyłam” je sama z półfabrykatów, a ona kupiła w butiku z galerii. Zalety bycia Rękodzielniczką ;)

SKOMENTUJ

.