Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

0

CHWOSTY W STYLU BOHO!

Chwosty w stylu boho nie wymagają wielu umiejętności, aby je zrobić. Większość elementów do ich wykonania masz już w domu, albo możesz je dostać w prawie każdej pasmanterii!

Oto dziewiąta lekcja z kursu tworzenia biżuterii od podstaw
Aby zapisać się do kursu kliknij w baner poniżej!

Qrkoko.pl - Kurs tworzenia biżuterii od podstaw

Co jest teraz modne?

Po raz kolejny sezon letni wita nas napływem inspiracji etno. Rzemienie, sznurki, kamienie w surowej formie i wiele innych dodatków będzie królować w naszej biżuterii. Znajdują się też tam chwosty w stylu boho. Ich zastosowanie już dawno wyszło po za kolczyki czy bransoletki. Teraz wraz z pomponami przypina się je do kapeluszy, sandałów i torebek.

Agata Garbowska – twórczyni bloga Qrkoko.pl i kanału YouTube QrkokoTV

Od wielu lat Rękodzielnik z zamiłowaniem do szydełkowania i koralikowania. Qrkoko.pl - Agata GarbowskaKurs, który stworzyła pomoże ludziom nauczyć się podstaw tworzenia biżuterii, aranżacji półproduktów oraz komponowania własnych projektów. Jej tutoriale zostały okrzyknięte najlepiej wyjaśnionymi lekcjami w polskim Internecie, gdzie wiedza przekazywana jest w przystępny i zabawny sposób.

 

 

Chwosty w stylu boho – jak je zrobić?

Pokażę Wam dwa kolejne sposoby na wykonanie takich ozdób. Chwosty w stylu boho nie są drogimi dodatkami, jednak sama często spotykałam się z problemem, kiedy chwost nie pasował odcieniem do pracy, był za rzadki lub za krótki :) Teraz każdy z Was może zrobić sobie swoją własną, idealną wersję!

Zapraszam do kursu!

 

MATERIAŁY

» Klej

Qrkoko.pl - Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

Do każdego sposobu potrzebujesz mocnego, gęstego kleju. Pracujemy na rzemieniach i niciach, więc coś musi je trzymać :) Ja używam kleju Hasulith i jestem z niego zadowolona.

SPOSÓB PIERWSZY NA CHWOSTY W STYLU BOHO

» Rzemienie zamszowe

Qrkoko.pl - Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

Spokojnie, nie musi być to prawdziwy zamsz. Sztuczny substytut jest o wiele tańszy i bardziej dostępny :) Ja w filmie korzystam właśnie z niego. Grubość zależy od Ciebie! 1-2mm będą idealne.

» Końcówki do wklejania

Qrkoko.pl - Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

Idealne będą głębokie, bo takie mają najwięcej miejsca, żeby zaprzyjaźnić ze sobą klej i zamsz. Grubość i wygląd zależy od Ciebie. Ja korzystam z końcówek 6,5-7mm.

SPOSÓB DRUGI NA CHWOSTY W STYLU BOHO

» Mulina

Qrkoko.pl - Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

Najtańsza opcja, która ma bardzo bogatą ofertę. Wybierzesz kolor idealny do projektu i spersonalizujesz swoje dodatki na maksa. Dostępna w każdej pasmanterii.

» Głęboka czapeczka

Qrkoko.pl - Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

Sprawdzi się też końcówka do wklejania z dziurką. Kształt, wielkość i wygląd zależy od Ciebie.

» Szpilka

Qrkoko.pl - Jak zrobić chwosty w stylu BOHO?

Sprawdzi się też kawałek drutu. Czyli coś, czym złapiemy wszystkie sznureczki na końcu. 

 

PODSUMOWANIE

Zrobienie chwostu to kwestia kilku chwil. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto tak jak ja jest bardzo wybredny. Sama chwosty uwielbiam i zawsze miałam problem z dostaniem takiego idealnego.

Materiały można oczywiście modyfikować według swoich potrzeb! Jak zawsze w Rękodziele – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Pamiętaj, żeby udostępnić ten kurs znajomym – im więcej osób w nim bierze udział tym weselej! Możesz wysłać im link http://qrkoko.pl/kurs-bizuteria/ a na pewno zapamiętają adres :) Znajduje się tam również lista kursantów, więc jeżeli chcesz wpisać się na listę uczestników to wyślij mi maila lub wiadomość prywatną na Facebooku :)

Jeżeli bierzesz udział w kursie i chcesz dać mi o tym znać to oznacz mnie @Qrkoko oraz użyj w tekście oficjalnego hasztagu #KursQrkoko Wtedy na pewno Cię znajdę ;) Powodzenia!

 

 

.