14 komentarzy

 1. Twój tutorial jest niesamowity! Kulki wychodzą idealnie. :)
  Chciałabym zrobić teraz kolczyki o trudniejszym wzorze. Szukałam w internecie wzorów i i trafiłam tutaj: http://jpo-rekodzielo.blogspot.com/2013/08/wzory-kulek-peyote.html . Ale robiąc kolczyki według schematów na tej stronie gotowa kulka jest zupełnie inna niż schemat.
  Mogłabyś napisać jak mam tworzyć wzory kulek? Czy jest może jakiś program, albo gotowe szablony?

  • Z tego co się orientuję to nie ma programu dedykowanego kulkom. Można korzystać z szablonów takich jakich używa autorka przytoczonego przez Ciebie bloga, jednak jeżeli będziesz używać kulek innych od tych, do których powstał wzór to już na Twojej kulce on nie wyjdzie. Wystarczy, że będziesz musiała zrobić o jeden rząd więcej lub mniej. Ja wzory swoich kulek najczęściej tworzę w głowie, ale to tak jak w szachach – trzeba myśleć kilka ruchów do przodu. Możesz spróbować rozrysować sobie w programie graficznym schemat inspirowany Tymi z bloga Jpo-rękodzieło, ale tym razem na odpowiednią ilość w rzędzie (dostosowaną do Twojego koralika). Czyta się go od najniższego rzędu pamiętając o tym, że każdy kolejny rząd obraca się o jeden koralik w lewo.

 2. Danuta Markiewicz on

  Dziękuję za ten kurs. Wiele razy podchodziłam do kulek, ale zawsze wychodziły niedorobione. Po Twoim tutorialu zrobiłam wreszcie kulę czarno-białą, z której jestem zadowolona. Pozdrawiam

 3. Magdalena Smałgorzewska on

  Filmik super :) Robiłam dwa podejścia, aż w końcu udało się (przynajmniej mam taką nadzieję), kilka godzin prób, cierpliwości i są moje pierwsze beaded balls :) Proszę o ewentualne uwagi, bo mam wrażenie, że w jednym miejscu za bardzo odstają białe koraliki, albo nie są zbyt regularne i dlatego

 4. Lady Doris on

  Dzięki za wyczerpujący tutorial :-) mam pytanie czy tą samą techniką jestem w stanie obszyć koraliki wielkości ok 10mm? Na takim startowałam i strasznie mi ta siatka z koralików odstawała od tej 10mm kulki. Czy to kwestia za słabego naciągania żyłki?

  • Przy mniejszych koralikach będzie Ci odstawać, ponieważ tych drobnych koralików jest wtedy za dużo. Przy tym sposobie zrobienie takiej siatki na koralik w środku 10 mm będzie bardzo ciężkie. Lepiej użyć do oplatania koralików TOHO 15, którymi możemy lepiej operować :)