Jak szyć na szydełku – czy da się to zrobić?

3

JAK SZYĆ NA SZYDEŁKU?

Chociaż wiele osób (zwłaszcza w mediach) pyta jak szyć na szydełku to odpowiedź jest jedna – szycie na szydełku to abstrakcja.

Nie da się szyć na szydełku. Na szydełku tworzysz dzianiny, czyli tak naprawdę dziergasz na szydełku. To jest bardzo klasyczna pomyłka, która zdarza się wszystkim początkującym, więc się nią nie przejmuj ;)

Jak szyć na szydełku - czy da się to zrobić?

Pacnij lajka jak znalazłaś odpowiedź!

 
Polub mnie to nie przegapisz nowych postów

Od teraz znasz już prawidłowe nazewnictwo i warto go używać, bo dzięki niemu późniejsza nauka będzie prostsza. Wiele tutoriali, poradników czy informacji o rękodziele, a zwłaszcza jego technikach wykorzystuje prawidłowe i oficjalne nazwy (zwłaszcza jeśli mówimy o języku angielskim). Chociaż w środowisku handmade znajdziesz wiele uproszczeń, skrótów i nazw własnych to znajomość prawidłowych nazw będzie pomocna chociażby podczas szukania informacji w wyszukiwarce Google ;) Jeżeli chcesz się dokształcić i powiększyć swoją wiedzę o branży handmade to więcej o tym pisałam w tym wpisie:

Nazewnictwo w świecie handmade od zawsze sprawiało kłopot. Skomplikowane nazwy technik czy materiałów potrafią niektórym połamać język, więc wiele osób postanawia wtedy odpuścić znajomość oficjalnego nazewnictwa i wymyśla własne określenia. I kiedy stosują je w rozmowie ze sprzedawcą lub innym Twórcą powstaje z tego istna wieża Babel.

http://qrkoko.pl/poprawne-nazwy/

Wyjaśniłam w nim dokładnie wszystkie przyczyny posługiwania się błędnymi nazwami oraz wymieniłam w podpunktach wszystkie zalety znajomości poprawnego nazewnictwa. Warto się z nim zapoznać, bo to porcja solidnej wiedzy, która przyda się każdemu początkującemu rękodzielnikowi.

Masz pytanie? Chcesz się ze mną skontaktować? 

DOŁĄCZ DO NASZEGO KURNIKAWyrażam zgodę na: