Jak skutecznie przejść na dietę?

0

Zbliża się lato, więc trzeba przygotować swoje ciało do sezonu plażowego. Pora wyciągnąć beach body z szaf. Wiem, że niektórzy z Was dosłownie przetrzymują tam ciała swoich pierwszych wzgardzonych miłości, jednak jest to problem do omówienia na później. Pozostali uzyskają dzisiaj odpowiedź na nurtujące pytanie:

JAK SKUTECZNIE PRZEJŚĆ NA DIETĘ?

Odpowiedź jest prosta – szybko. Na tyle żeby organizm nie zorientował się, że coś się dzieje i nie spłoszył się. Niestety nikt jeszcze nie opracował diety „jak schudnąć nic nie zmieniając, nie ćwicząc i ogólnie nie ruszając się sprzed komputera”, dlatego opowiem Wam o kilku najpopularniejszych ostatnio trendach dietetycznych.

„JEDZ NA MAŁYM TALERZU”
Dieta na zasadzie Davida Copperfielda czy Polskiej Telewizji, czyli oszukaj mózg. Ktoś kiedyś zbadał, że wystarczy jeść tyle samo, ale na mniejszych talerzach lub mniejszymi sztućcami i można lepiej się najeść. Cała zabawa polega na tym, że nasz mózg widząc pełen (mały) talerz myśli, że mamy dużo papu i szybciej dociera do niego, że to już pora odejść od korytka. Z mniejszymi sztućcami sprawa wygląda tak, że jak się więcej nawiosłujesz to możesz się zdenerwować i zrezygnować z jedzenia, bo za bardzo się tym zmęczysz.

Zauważyłam, że aby dieta przebiegała sprawniej należy zaopatrzyć się w zastawę stołową lalek Barbie. Zupę jemy widelcem, drugie danie pałeczkami, a sałatki nie je nikt, bo to nie Warszawa.

Efekt uboczny diety – od jedzenia na małej zastawie można nabawić się megalomanii.

„PÓŁGŁODÓWKA”
Półgłodówka, jak sama nazwa wskazuje jest to dieta, gdzie pierwsze dni spędzasz na samej wodzie, a później żywisz się zieleninką. W zasadzie chodzi o to, że żywisz się tylko tym, co wyrosło Ci w ogródku lub pod zlewem i zapijasz to czymś zielonym. Może być herbatka z ziół lub browar w zielonej puszcze.

Wygląda to tak, że doprowadzasz siebie do stanu bliskiego omdlenia i wtedy jesz winogrono. Jedno. Obrane. Pestki musisz wypluć. Jeżeli po tygodniu poczujesz, że to miłość to możesz pestki połykać. Wszyscy wiemy, że połykają tylko Ci co kochają. Po półgłodówce jesteś w stanie wyznać miłość wszystkiemu, co da się zjeść lub wypić, więc często zostajesz alkoholikiem lub freeganinem.

Efekt uboczny diety – po półgłodówce istnieje szansa na zostanie ćwierćinteligentem.

„DIETA GWIAZD”
Na licznych zdjęciach złapano gwiazdy jak trzymają darmowe jedzenie na talerzach z logiem sponsorów, ale jeszcze nigdy nie złapano ich na właściwym jedzeniu. Prawdopodobnie jednak to robią, bo nie każdy jak Stachursky może żywić się energią słoneczną (która jest o wiele smaczniejsza niż energia życiowa i ma mniej kalorii). Załóżmy jednak, że celebryta to jednak też człowiek i czasami musi coś skonsumować jamą gębową.

Kiedy tylko pojawi się jakaś gwiazda starych mediów to już po jednym sezonie wypuszcza poradnik o tym jak żyć i (nie) tyć jak ona. Przyjęło się, że gwiazdy wyznaczają trendy, również te żywieniowe i najjaśniej świecą, kiedy kończy się ich kariera. Żeby jeszcze dodać blasku swojemu życiu wielu z nich przeszło na dietę składającą się z diamentów i dolarów. Osobiście z sałaty wolę tą prawdziwą, a twardość diamentów może spowodować zatwardzenie i uszkodzenie szkliwa. Osoby biedniejsze mogą jeść tłuczone szkło. Odczucia są podobne jak przy oglądaniu telewizji. Popularna jest również tzw. dieta „na gazie”. Oparta na warzywach z rodziny kapuścianych. Jeżeli miałabym wybierać na dietę którego celebryty chciałabym przejść to wybrałabym dietę poselską.

Efekt uboczny diety – niesamowita chęć przeprowadzenia się do Warszawy.

 

Pośmialiśmy się, ale musicie pamiętać, że radykalna zmiana przyzwyczajeń żywieniowych to decyzja poważniejsza niż np. wybór prezydenta i w przeciwieństwie do niego może naprawdę coś zmienić w Waszym życiu. Dlatego zamiast czytać głupotki i podśmiechujki w Internecie udajcie się do kogoś, kto się na tym zna. W wielu miastach często organizowane są darmowe mini warsztaty czy pogadanki i nie zawsze trzeba wywalić całej wypłaty na coś, co brzmi egzotycznie jak jarmuż, chia czy odżywka do włosów.

Qrkoko.pl

Polub mnie na Facebooku
I nie przegap nowych wpisów

.